„Jde o sérii nočních běhů, které se konají v osmi krajských městech po celé České republice, tradičně ji uzavírá Olomouc. Je to už třetí ročník a to, že se běží v noci, s sebou nese i jisté kouzlo. Lidé běží s čelovkami, zažijí město jinak. Sport se dostává i na úroveň zážitku, nejde jen o to vyhrát, ale taky si závod užít," říká za pořadatele Vlasta Bucek.

Závod se běží v rámci Výstaviště Flora, účastníci se mohou vydat na pětikilometrový okruh nebo absolvovat dvě kola, tedy deset kilometrů.

„Pětikilometrová trať je v rámci Avon běhu a je to charitativní běh na podporu boje proti rakovině. Desítka je naše královská disciplína, hlavní závod, který se koná v závěru dne, startujeme v 19.15," pokračuje Vlasta Bucek.

Dětské i rodinné okruhy

Poznamenal, že organizátoři závodníkům doporučují vzít si s sebou čelovku.

„Nechceme nikomu nic přikazovat, čelovka je jen doporučeným doplňkem, ale věřte tomu, že jsou místa, kde je skutečně tma," upozornil pořadatel ještě.

Program ve Smetanových sadech olomouckého výstaviště startuje ve 14 hodin a zájemci se mohou ještě registrovat na místě. A to jak do dětských závodů, rodinného běhu, Avon běhu a hlavního desetikilometrového závodu.

Chybět nebude ani prodej doplňkové zboží za zvýhodněné ceny.

„Pořádáme i dětské závody, ty jsou od 16 hodin pro děti od tří do čtrnácti let a v 17 hodin startuje rodinný běh. Je to nezávodní okruh, aby si rodiny s dětmi mohly vyzkoušet atmosféru velkých závodů," podotkl Vlasta Bucek.

"Pětka" startuje už v 18:15 

Start pětikilometrového charitativního závodu je v 18.15 a o hodinu později se na trať vydají běžci desetikilometrového závodu.

„Máme pravidelné účastníky, kteří objíždí všechny závody, ale většinou to je tak, že tam kde se akce koná, bývá nejvíc místních. V Olomouci je letos účast obrovská," doplnil za pořadatele Vlasta Bucek s tím, že přihlásit se dá už jen na místě a registrace na 5 a 10 kilometrů vyjde na 400 korun.

Podrobný program, trasa i základní informace jsou uvedené na www.night-run.cz