Uzavírka silnice se o víkendu dotkne provozu tramvajových linek číslo 3 a 5 a autobusových linek číslo 16 a X17. Ty budou jezdit podle výlukových jízdních řádů zveřejněných na zastávkách nebo na www.dpmo.cz.

Tramvaje číslo 3 a 5 budou o víkendu končit na zastávce Trnkova. „Zastávky Zikova, Rožňavská a U Kapličky nebudou obsluhovány. Náhradní autobusová doprava nebude vypravena,“ upozornila Anna Sýkorová, mluvčí Dopravního podniku města Olomouce.

Náhradní trasy

Autobusy číslo 16 budou ve směru na Nové Sady jezdit mezi zastávkami U Botanické zahrady a U Rybářského stavu po objízdné trase ulicemi Schweitzerova, Velkomoravská a Rooseveltova. Na objízdné trase zastaví na zastávkách Zenit a Trnkova. „Zastávky Povel, škola, Rožňavská a Zikova směr Nové Sady nebudou linkou číslo 16 obsluhovány. V opačném směru bude linka vedena beze změny,“ sdělila Anna Sýkorová.

Autobusy číslo 17 budou směrem na zastávku U Kapličky jezdit mezi zastávkami Nemilany a U Kapličky po objížďce přes ulice Povelská, Lidická, silnice II. třídy číslo 435, Dolní Novosadská, Střední Novosadská, Rooseveltova, Velkomoravská a Schweitzerova.

Na objízdné trase budou autobusy obsluhovat zastávku Trnkova směr Velkomoravská, na zastávku Zikova nebudou zajíždět.