Ve středu hostí stánek SK Sigma Olomouc finále fotbalového MOL Cupu mezi Opavou a Zlínem.

V neděli pak do hanácké metropole dorazí ostravský Baník.

S tím se pojí i příjezd několika tisíc fanoušků všech zmíněných klubů.

Policie ČR (PČR) proto obě střetnutí vyhodnotila jako riziková.

Vyprodaný stadion

Finále MOL Cupu se mělo původně konat v Praze, ale po rozhodnutí Fotbalové asociace České republiky (FAČR) ji pořadatelé z logistických důvodů přesunuli do hanácké metropole.

Do města tak v polovině týdne dorazí na zápas mezi Zlínem a Opavou zhruba deset tisíc fanoušků.

„Stadion je vyprodaný. Čtyři tisíce vstupenek mají fanoušci Opavy, stejný počet pak fanoušci Zlína, zbytek koupila ostatní veřejnost,“ vyčetl Milan Zapletal, bezpečnostní manažer SK Sigma Olomouc.

Tu požádala FAČR o spolupořádání a na stadionu tak bude 230 pořadatelů. Dle Zapletala to svědčí o hodně vysoké bezpečnosti. Policie pak z taktických důvodů počet nasazených mužů tají.

Posily z okolních krajů

Olomoucké strážce zákona posílí i jednotky z dalších krajů. Zároveň budou sledovat podporovatele obou táborů po celou dobu jejich pobytu zde.

Mimo pořádkových sil nasadí PČR i dopravní či kriminální službu a antikonfliktní tým.

„Naše opatření vyplývají ze zkušeností s obdobnými zápasy. Apelujeme jak na fanoušky obou celků, tak na širokou veřejnost, včetně řidičů, kteří se ve středu odpoledne budou pohybovat po městě, aby důsledně dbali pokynů policistů,“ uvedla policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

V neděli nápor Baníkovců

Obdobné manévry jako v polovině týdne zažije Olomouc i v neděli při duelu Sigmy s ostravským Baníkem.

Podle Milana Zapletala budou opatření ze strany pořadatelské služby mírnější než při finále MOL Cupu.

„Přeci je je to akce menšího významu, ale fanoušci Baníku mají jistě svou pověst. Počty našich lidí popřípadě navýšíme ještě podle informací ze čtvrtka a pátku. Zatím se v Ostravě udalo tisíc vstupenek v předprodeji,“ řekl Zapletal.

Dle zkušeností z minulých let očekává, že dorazí zhruba tři tisíce Baníkovců.

„Policie bude provádět doprovod na obě utkání a má shodné počty jak na pohárové klání, tak na zápas s Baníkem. Konkrétní čísla však nemohu uvést,“ uzavřel Milan Zapletal.