„Všichni vystavovatelé ze šesti evropských zemí dorazili, takže je opravdu na co se dívat. Návštěvníky zaujmou modely letadel, raket nebo vesmírných lodí a atraktivní jsou i postavy a scény z populárních filmů jako Star Wars, Pán prstenů nebo Harry Potter,“ vyjmenoval mluvčí Výstaviště Flora Michal Poláček.

Fanoušci kostek Lego ocení také svítící a fantasy modely, nákladní auta, tanky, zemědělskou a lesní techniku nebo stavby, inspirované architekturou světových měst. „Zajímavostí je třeba velký model středověkého kláštera,“ doplnil. K vidění jsou i interaktivní modely, horské dráhy, balanční bludiště, RC modely a také jízdárna s ukázkami expedičních a trialových speciálů s jízdami v terénu.

Podívejte se na další snímky z výstavy Svět kostek na Floře:

Na své si přijdou hlavně malí návštěvníci, na které čeká hromada kostek na hraní či Lego autíčka na dálkové ovládání. Organizátoři mysleli i na pohodlí návštěvníků. Ti si mohou během prohlídky exponátů dát občerstvení a posedět v zóně s kinem.

Výstava se na olomouckém Výstavišti Flora koná podruhé. „Pořádala se už dříve, ale v menších prostorách. Teprve na Výstavišti Flora ale vyrostla do současné podoby,“ řekl Poláček.

Kdo se nestihl přijít pokochat zdařilými exponáty v sobotu, má šanci ještě v neděli 19. listopadu od 9 do 17 hodin.