Na střední Moravu před pár dny zavítali novináři z rakouských a polských televizí, rádií, portálů a časopisů, aby svoje diváky, posluchače a čtenáře navnadili k návštěvě Olomouce. Nešetřili přitom chválou.

„Navštívil jsem adventní trhy v Bratislavě, Krakově a dalších městech v Evropě, ale to, co jsem viděl v Olomouci, předčilo ostatní destinace,“ hodnotil například Albin Marciniak, polský fotoreportér a novinář, který mapuje vánoční trhy a vydává publikace o cestovním ruchu.

Vánoční atmosféra v centru Olomouce, 25. listopadu 2023
Vánoční magie Olomouce už láká davy, okouzlí centrum i zákoutí. Podívejte se

Zahraniční novináři ocenili zejména atmosféru nasvíceného a vyzdobeného historického jádra, vzdušnost a rozložení stánků na třech místech, zajímavé atrakce pro děti i dospělé, prodejní sortiment i výběr punčů.

O víkendu zavítal na trhy i Jan Svetík se svou partnerkou ze Slovenska. „Byli jsme na trzích u nás v Bratislavě nebo Levicích, ale ty olomoucké nás úplně nadchly svou atmosférou a pohodovým přístupem prodejců i dalších lidí,“ chválil Svetík.

Vánoční trhy v Olomouci 2023, nabídka občerstvení
Kolik za punč a jídlo na vánočních trzích v Olomouci? Tady je nabídka a ceny

Velký zájem turistů těší i olomouckého primátora. „Když přijedu na opačný konec republiky nebo k našim zahraničním sousedům, často slyším, že Olomouc znají díky adventním trhům. Ukazuje se, že akce má každým rokem větší ohlas, o čemž svědčí i zájem cestovních kanceláří z domova i ciziny, které zařazují naše město do nabídky předvánočních zájezdů. To se odráží i na obsazenosti olomouckých hotelů,“ uvedl Miroslav Žbánek.

Vánoční trhy na olomoucké náplavce začaly, 5. prosince 2023
Na olomoucké náplavce začaly vánoční trhy. Co nabízí

Návštěvníci nejen ze sousedních států se v hanácké metropoli objevují i díky tomu, že pořadatel trhů, Kulturní Olomouc, a organizace cestovního ruchu v regionu dělají reklamu v cizině a zvou do města zahraniční média.

Trhy se letos otevřely 19. listopadu a skončí 23. prosince, omezený provoz některých stánků bude až do 6. ledna.

Bližší informace jsou k dispozici na webu na vanocnitrhy.eu.

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz. U každého příspěvku je nutné doplnit o vaše celé jméno a lokalitu, kde žijete. Děkujeme.