Bugr Burger funguje v Olomouci od roku 2018. V ulici 1. máje nedaleko Muzea umění jej nelze přehlédnout díky svítícímu neonovému burgeru ve výloze. Když zákazník vejde dovnitř, zažijí jeho smysly pořádný „bugr“.

Industriální design a zábavné malby na zdech zaměstnají zrak, hlasitá hudba si vezme na starost sluch a nos ovládne vůně, která se line z kuchyně oddělené od posezení pultem.

Tykání personálu už jen podtrhuje neformální atmosféru olomoucké burgrárny. A podle spoluzakladatelky podniku Šárky Hoplíčkové si právě tímhle konceptem získal řadu stálých zákazníků. „My máme rádi, když to lidi baví, potom to baví i nás", dodala.

Bistro Bugr Burger v centru OlomouceBistro Bugr Burger v centru OlomouceZdroj: Deník/Monika Ošťádalová

Inspiraci pro otevření Bugr Burger majitelé načerpali v zahraničí a svým vlastním osobitým stylem vytvořili podnik, který je přístupný jak milovníkům masa, tak vegetariánům.

Bistro nabízí dvanáct hovězích burgerů, jejichž kompletní příprava probíhá přímo v kuchyni podniku: od mletí masa, přípravu housek až po finální zdobení.

Provozovatel olomouckého bistra Knedlov Eduard Pekař
Nové bistro v Olomouci láká na plněné knedlíky. S výpečky i čokoládou uvnitř

Zelenina z Chválkovic

Bugr nabízí i čtyři vegetariánské varianty a jak dodává spolumajitelka podniku: „Chceme tuto sekci rozšířit a počet vege variant v nabídce dorovnat s počtem nabízených hovězích burgerů". Vegetariánské varianty mají namísto masa v bulce sýr halloumi nebo placku z řepy, z čočky či z fazolí.

Kde berou pro své menu suroviny? Když je to možné, v Bugru se snaží využívat nabídky menších lokálních dodavatelů, ke kterým patří i lokální podnik Mezi poli. Ten do Bugr Burgeru v letních měsících dodává čerstvou zeleninu přímo z olomouckých Chválkovic.

„Snažíme se jít s tím, co nám příroda zrovna nabízí. Když je medvědí česnek, uděláme pesto s medvědím česnekem. Když máme na podzim šípky, připravíme šípkovou omáčku", ilustruje přístup podniku spolumajitelka.

Bistro Bugr Burger v centru OlomouceBistro Bugr Burger v centru OlomouceZdroj: Deník/Monika Ošťádalová

Oáza na dvorku

K burgerům nabízejí v Bugru přílohy, jako jsou hranolky či cibulové kroužky, a nápoje. V ledničce se tam pro zákazníky chladí známé i méně známé limonády nebo řemeslná piva. Najíst se a napít lze uvnitř s výhledem do kuchyně, v zadní místnosti vyzdobené podobiznami a citáty slavných osobností, jako Nikola Tesla či Gándhí, a pokud je hezky, lze si vzít jídlo i ven.

Nikoli však před podnik na tramvajové koleje, Bugr má pro zákazníky oázu klidu na dvorku.

„Na první pohled to není zřejmé, ale ve vnitrobloku nabízíme venkovní posezení, které se těší velké oblibě hned od prvních dní, kdy vysvitne slunce. V létě zdi obrostou zelenými listy a je to taková naše skrytá oáza," láká na venkovní posezení spolumajitelka podniku.

Bistro Bugr Burger v centru OlomouceBistro Bugr Burger v centru OlomouceZdroj: Deník/Monika Ošťádalová

Pokud zákazník dává přednost domácímu prostředí, může si nechat jídlo z Bugru dovézt. Bistro nabízí možnost dovozu přes známé rozvozové služby v Olomouci, jako jsou Foodora, Wolt a Bolt Food. Nicméně personál podniku vybízí zákazníky k osobní návštěvě, aby všechny jejich smysly (a zejména chuť) zažily ten nejlepší Bugr.

Bugr Burger

1. Máje 4, 779 00 Olomouc 9
Otevírací doba: pondělí až pátek od 12 do 20:00
Tip deníku: Smokey (hovězí maso, uzený sýr, chipotle majonéza BBQ, grilované rajče, grilovaná cibulka, rukola): 195 korun
Příloha: French fries (hranolky): 60 korun
Web Bugr Burger