VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Olomouc slaví, sobota se šermíři i parními vlaky

Olomouc /PROGRAM/ - Pestrý program pro malé i velké je v sobotu k vidění a "zažití" v Olomouci. Centrum a Bezručovy sady obsadily Svátky města, na nádraží se představují historické lokomotivy a odpoledne budou městem jezdit staré tramvaje.

20.6.2009
SDÍLEJ:

Svátky města: vojenské ležení v Michalském výpaduFoto: DENÍK/Matej Slávik

Svátky města začaly v pátek v podvečer průvodem ke cti patronky města svaté Pavlíny /PODÍVEJTE SE na FOTO a VIDEO/. V sobotu je pak na Horním náměstí připraven velký jarmark, dobové ležení vojáků, vystoupení šermířů, hudebníků a komediantů či divadlo pro děti na nádvoří radnice..

Od desíti do jedenácti dopoledne tam také bude možné vidět odlévání zvonu pod širým nebem. U radnice své umění předvedou při práci na zvonu pro Sarkanderovu kapli řemeslníci ze zvonařské dílny Dytrychů z Brodku u Přerova.

V Bezručových sadech se bude možné po celý den zastavit u atraktivního programu na různých místech. K vidění budou sokolníci, trubači, šermíři či žongléři. Program ve Výpadu korunuje bitva pod hradbami, která začne v 16 hodin.

Výběr ze sobotního programu Svátků města

Sobota 20. června

Horní náměstí
Řemeslný jarmark a vojenské ležení

9:30 – šermířské vystoupení Asmodeus
10:00 - odlévání zvonu pro kapli Jana Sarkandera
10:00 – hudební skupina Holba
10:45 – šermířské vystoupení Salva Quardia
13:30 – hudební skupina Lukrecia Borgia
14:00 – šermířské vystoupení Betlen Garde
16:00 – Bubenická škola Olomouc
17:30 – hudební skupina Weytora
19:00 – pouliční divadlo Kvelb
20:20 – šermířsko ohňová show Adorea + hosté
21:00 – barokní opera Torso

Nádvoří radnice
10:00 – pohádka divadla Tramtarie
11:00 – dětský soubor Paloma
14:00 tvarůžkové ódy

Bezručovy sady

scéna 1 – vstup u tržnice

9:00 – bubeníci a trubači, sokolníci
15:00 – hudební skupina Lukrecia Borgia


scéna 2 – popravčí věž (schody z Hrnčířské ul.)
12:00 – šermířské vystoupení skupina Ex Heredis
13:00 – kat pavouk

scéna 3 – vodní příkop

11:30 – žonglérské představení, herold na chůdách
16:00 – velká bitva

scéna 4 – altánek

12:00 – loutkové divadlo Kejklíř

PODROBNÝ PROGRAM SVÁTKŮ MĚSTA (olomouc.eu)

Parní vlaky i staré tramvaje

Svůj den budou mít v sobotu i příznivci železniční nostalgie. Stejně jako v pátek se na halvním nadraží představují historické lokomotivy, dvě z nich pak v soupravě s pěti vozy třikrát projedou trasu mezi hlavním nádražím a Řepčínem.

Na nádražním okruhu se také bude možné svézt unikátním rekonstruovaným parním vozem Komarek, který dříve sloužil jako místní lokálka.

VÍCE:Olomoucí budou dva dny jezdit parní vlaky

Program pro Olomoučany a fanoušky kolejové dopravy na sobotu nachytal i dopravní podnik. K oslavě 110 let městké doparyv v Olomouci připravil den otevřených dvřích na vozovnávh v Koželužské a Dolní Hejčínské (nutná přechozí rezervcae) a odpolední jízdy historickými tramvajemi č. 233 a 16.

PODÍVEJTE SE na VIDEO: Jízda historickou tramvají ulicemi Olomouce

Autor: Michal Kovář

20.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Srážka s převrácenou cisternou na D35 u Přáslavic
AKTUALIZOVÁNO
11

D35 u Olomouce zavřela havárie, ucpaly se i cesty okolo

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

"Nechtěný" volební skokan Brázdil opět první: Je to obrovská satisfakce

Další volbní triumf slaví olomoucký lékař a poslanec Milan Brázdil. Ačkoliv slavného "skokana" předcházejících voleb tentokrát krajské vedení ANO původně vůbec nepostavilo na kandidátku.

Sigma? Mnohem víc si věří, nepříjemná pro kohokoliv, chválí Kučera

Loni Sigmu vyzval dvakrát coby kouč Znojma, pokaždé odcházel poražen (1:2 a 1:4).

Olomoucký Pirát Pikal: Životní změna? Jako poslanec budu víc ve vlaku

Jedním z největších překvapení letošních voleb do poslanecké sněmovny je bezpochyby Česká pirátská strana. 

Plecharéna slavila! Mora se lídrovi pomstila za debakl

FOTOGALERIE / Prokletí domácího stadionu je u konce. Olomoučtí hokejisté potřetí za sebou vyhráli na vlastním ledě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT