Na pořádek v ulicích budou dohlížet policisté pořádkové služby, včetně pořádkových jednotek, dále policisté služby kriminální a dopravní policie a rovněž policisté z takzvaného antikonfliktního týmu.

„Na opatření se v součinnosti s Policií České republiky podílejí také strážníci Městské policie Olomouc. Jsme rovněž v úzkém kontaktu s fotbalovými kluby a pořadatelskou službou na stadionu,“ informoval v pátek policejní mluvčí Libor Hejtman.

Jedná se zejména o preventivní opatření, jehož cílem je podle policie zajištění veřejného pořádku ve městě, bezpečnost občanů a také plynulý a bezpečný provoz na silnicích nejen ve městě, ale i na příjezdových komunikacích do Olomouce.

Policie proto bude monitorovat příjezd fanoušků do Olomouce i jejich pohyb po městě, a to jak před zahájením, tak i po skončení utkání.

„Podle chování fanoušků, kteří přijedou v odpoledních hodinách do města vlakem z Prahy, můžeme přistoupit k doprovodu této skupiny na fotbalový stadion. Obracíme se na občany, aby se v průběhu bezpečnostního opatření řídili pokyny policistů,“ uvedl policejní mluvčí.