Když přijeli příznivci Sparty minulou sezonu, museli policisté několikrát řešit výtržnosti opilých pražských fans. Také pro letošek připravili strážci zákona přísná opatření.

„Fanoušky Sparty budou policisté na cestě z nádraží na stadion doprovázet. Nasadíme krajskou pořádkovou jednotku z Olomouce i z Ostravy. Dále budou přítomni policisté na koních ze Zlína, kynologové, dopravní policisté, antikonfliktní tým i kriminální policie. Budeme také spolupracovat s olomouckou městskou policií,“ řekl mluvčí krajské policie Michal Pižurin.

Více práce bude mít také bezpečnostní služba na stadionu.

„Utkání je vyhodnocené jako rizikové,“ potvrdil bezpečnostní referent SK Sigma Olomouc Milan Zapletal.

„Ale nejen kvůli tomu, že přijedou obávaní sparťanští fanoušci. Zejména proto, že v pondělí půjde do prodeje už asi jen dva tisíce lístků a bude tedy vysoká návštěva. Už tento samotný fakt znamená riziko,“ dodal.

Ačkoli se mnohým fotbalovým fandům nelíbí pondělní termín utkání, pro bezpečnost to podle Zapletala bude naopak dobře.

„Měli jsme informace, že pro fanoušky Sparty to měl být výjezd podzimu. Ale je to v pondělí, navíc v televizi, takže jich zřejmě nepřijede tolik,“ uvedl Zapletal.

Po skončení fotbalového zápasu zájemce odveze posilová tramvaj, kterou kvůli očekávané zvýšené frekvenci cestujících vypraví Dopravní podnik města Olomouce. Vyjede přibližně ve 20.05 hodin ze zastávky Sokolská.

Vstupenky na šlágr prvoligového kola mezi Sigmou Olomouc a Spartou Praha jsou stále k prodeji. Zakoupit si je můžete ještě v pondělí dopoledne od 10.00 do 12.00, prodej před zápasem pak bude probíhat už od 13.00 až do 18.00, kdy je výkop utkání.