Kvůli stavebním úpravám křižovatky Velkomoravské a Schweitzerovy ulice a opravě povrchu vozovky a autobusových zastávek Povel, škola bude ulice Schweitzerova od pondělí 1. července neprůjezdná také pro autobusy Dopravního podniku města Olomouce (DPMO).

Až do neděle 25. srpna pro ně bude uzavřený úsek mezi křižovatkami s ulicemi Velkomoravská a Zikova. „Toto omezení bude mít vliv na autobusové linky číslo 10, 16, 17, 27, 28, 50 a 51,“ upozornila Anna Sýkorová, mluvčí DPMO s tím, že podrobné informace cestující naleznou na www.dpmo.cz.

Uzavírka Schweitzerovy ulice se dotkne také autobusů IDSOK číslo 780400, 780411, 780439, 780442, 890370, 950157, 891370, 891375, 891378 a 891400. Informace o změnách jízdních tras a náhradních zastávkách jsou na www.idsok.cz/vyluky/uplna-uzavirka-ulice-schweitzerova-u-lidlu-v-olomouci/.

Jak budou od pondělí 1. července do neděle 25. srpna jezdit autobusy DPMO číslo 10, 16, 17, 27, 28, 50 a 51

- linka číslo 10 - bude vedena mezi zastávkami Autobusové nádraží, podchod a Zenit/Hotelový dům v obou směrech po objízdné trase ulicemi Tovární a Velkomoravská. Na náhradní trase budou obsluhovány zastávky Velkomoravská a Zenit v obou směrech. Linkou nebudou obsluhovány zastávky Trnkova, Zikova, Rožňavská a Povel, škola.

- linka číslo 16 - bude vedena mezi zastávkami Tržnice a Nové Sady po objízdné trase ulicemi třída Svobody, Polská, Rooseveltova a Střední Novosadská s obsluhou zastávek Tržnice, Rooseveltova, Trnkova, U Rybářského stavu a Nové Sady. Ze zastávky Nové Sady bude linka vedena na zastávku Tržnice po objízdné trase ulicemi Střední Novosadská, Slavonínská, Schweitzerova, Zikova, Rooseveltova, Polská a třída Svobody s obsluhou zastávek Nové Sady, Slavonínská, Jižní, U Kapličky, Rožňavská, Zikova, Trnkova, Rooseveltova a Tržnice. Linkou nebudou obsluhovány zastávky Smetanovy Sady, U Botanické zahrady a Povel, škola.

- linky číslo 17 a 28 - budou vedeny mezi zastávkami Tržnice a U Kapličky v obou směrech po objízdné trase třídou Svobody a ulicemi Polská, Rooseveltova, Zikova a Schweitzerova. Na náhradní trase budou linky obsluhovat zastávky Rooseveltova a Rožňavská. Linkami nebudou obsluhovány zastávky Smetanovy Sady, U Botanické zahrady a Povel, škola.

- linka číslo 27 - bude vybranými spoji zajišťovat obsluhu zastávek Smetanovy sady a U Botanické zahrady. Tyto spoje budou vedeny ze zastávky Tržnice třídou Svobody a ulicemi Polská, Wolkerova, Havlíčkova a třídou Svobody zpět na zastávku Tržnice. Na náhradní trase budou obsluhovány zastávky Tržnice (nástup označník B), Smetanovy sady, U Botanické zahrady (náhradní zastávka u přenosného označníku v ulici Polská před křižovatkou s ulicí Schweitzerova), Výstaviště Flora (tramvajová zastávka) a Tržnice (výstup označník A).

- linka číslo 50 - bude vedena mezi zastávkami Hotelový dům/Zenit a U Kapličky v obou směrech po náhradní trase ulicemi Velkomoravská, Rooseveltova, Zikova a Schweitzerova. Na náhradní trase bude obsluhovat zastávku Rožňavská. Linkou nebude obsluhována zastávka Povel, škola.

- linka číslo 51 - bude vedena ze zastávky Tržnice na zastávku U Kapličky po objízdné trase třídou Svobody a ulicemi Polská, Rooseveltova, Zikova a Schweitzerova. Na náhradní trase bude linka obsluhovat zastávky Rooseveltova a Rožňavská. Linkou nebudou obsluhovány zastávky Smetanovy sady, U Botanické zahrady a Povel, škola.