Organizátoři tradiční akce propojili cosplay s blížícím se Halloweenem. Návštěvníci si užívali přehlídku oživlých fiktivních postav z televizních filmů a seriálů, komiksových časopisů nebo počítačových her, malování na obličej a po setmění také lampionový průvod. No a samozřejmě nesměly chybět fotky - kde nestačily fotokoutky, pomohla selfíčka! Kdopak by se nechtěl vyfotit se členy Avengers, mocným Zaklínačem, ulítlou Harley Quinn nebo legendární Xenou…

„K tradici Halloweenu, který se slaví především v anglosaských zemích, masky neodmyslitelně patří. Cosplayeři jsou v této oblasti absolutní špičkou, která své převleky ladí do nejmenšího detailu,“ popsal marketingový koordinátor David Podstata.

Lampiónový průvod 28. října 2022 v Olomouci.
Lampionový průvod prošel Olomoucí, svátek rozzářil i ohňostroj. Podívejte se

Na akci nechyběla ani čtenářům Deníku již známá parta OSC – Univerzální superhrdinové, která už mnoho let objíždí nemocnice či narozeninové oslavy a dělá radost dětem z regionu.

Superhrdinský čin mohou teď vykonat i jednotliví účastníci Cosplay Festivalu z řad veřejnosti. „Děkuji za super den. Jestli máte se mnou fotky, budu ráda, když mi je sem hodíte. Byla jsem Lumine,“ vyzývá na facebookové stránce události například uživatelka Hanka Emík Machancová. O společné snímky mají zájem i další kostýmovaní klaďasové a záporáci.