„Teplotně výrazně nadprůměrné září je za námi. Začátek října se zatím jeví ale v podobném duchu. Obzvláště teplotně extrémní bude úterý 3. října. V tento den k nám bude vrcholit příliv velmi teplého vzduchu od jihozápadu,“ avizuje ČHMÚ na sociální síti.

Na Olomoucku podle regionální předpovědi dosáhnou úterní odpolední maxima až 25 stupňů Celsia. „Lze očekávat, že v úterý padne mnoho teplotních rekordů, ale nejen těch denních, ale i měsíčních pro měsíc říjen,“ uvádí ČHMÚ.

Výstaviště Flora a Smetanovy sady v Olomouci na konci září 2023
Podzimní Flora chce ohromit hlavní expozicí. Na co vše láká?

Po úterý přijde výrazné, ale jen krátkodobé ochlazení - teploty budou podle meteorologů ale stále mírně nad průměrem. „Nejvyšší denní teploty ve středu a ve čtvrtek očekáváme patnáct až devatenáct stupňů,“ upřesňuje v regionální předpovědi pro Olomoucký kraj Petr Drobek z ČHMÚ Ostrava. Nejnižší noční teploty ve čtvrtek klesnou k 9 až 5 stupňům.

Na víkend se ale opět oteplí a následující víkend bude podle ČHMÚ s nejvyšší pravděpodobností opět nadprůměrně teplý. Týdenní předpověď ČHMÚ naznačuje od neděle 8. října do úterý maxima až 22 stupňů.