Už po šesté se v neděli 8. září, od 14 hodin na Atletickém stadionu v Olomouci uskuteční akce s názvem Handicap rally.

Sportovně společenské odpoledne, kterého se tradičně zúčastní fotbalisté olomoucké Sigmy, pořádá Dobré místo pro život.

Na všechny příchozí čekají zajímavé soutěžní disciplíny, čichací soutěže, hmatové pexeso, slalom na invalidním vozíku, střelba na branku s fotbalisty Sigmy, překážková chůze se slepeckou holí a nebo také golf.

V cíli borce přivítí Kotůlek

A jak samotná soutěž vypadá?

Po registraci se každý rodinný tým rozroste o jednoho z handicapovaných přátel: na vozíčku, nevidomého, neslyšícího či mentálně postiženého, chybět nebude ani společná fotografie celého týmu na památku.

Dále dostanou kartičky hráčů SK Sigma Olomouc a na každé disciplíně pak obdrží podpis jednoho z nich.

V cíli na ně bude čekat trenér fotbalistů Martin Kotůlek, který jim pověsí na krk perníkovou medaili a také dáreček pro celou rodinu.

Na konci celé akce vylosují tři rodiny, které získají volný vstup do Aquaparku Olomouc.

„Našim přáním je pomoci odstraňovat bariéry mezi lidmi, a proto jsme se rozhodli uspořádat tuto akci. Lidé se chtějí potkávat, poznávat, komunikovat, přátelit, ale mnohdy neví jak na to. O integraci se často mnoho mluví, méně se však pro ni skutečně dělá. Chtěli bychom dát Olomoučanům příležitost poznat, že mezi handicapovanými spoluobčany je celá řada lidí, které stojí za to mít za přátele," vysvětlila předsedkyně sdružení Dobré místo pro život Věra Novotná. 

Dobré místo pro život- sdružení dobrovolníků, kteří pomáhají ve svém volném čase, bez nároku na jakoukoliv odměnu.
- sdružení se stará o šestnáct organizací, hledá pro každou z nich „patrony", kteří se jim věnují, vědí, kde se co děje, jakou pomoc potřebují, řeší za ně problémy na úřadech, zúčastňují se jejich akcí a pomáhají jim s jejich běžným fungováním.