Návštěvníci festivalu Olomouc (o)žije mohou postupně procházet olomouckými ulicemi a sledovat vystoupení zpěváků, kapel a pouličních umělců přímo před kavárnami, vinárnami, bary a dalšími podniky.

„Uspořádat tak velkou akci bylo poměrně náročné, ale chtěli jsme po dlouhé koronavirové pauze oživit město. Děláme to pro radost nás všech a vážíme si toho, že nás přijedou podpořit písničkáři Voxel a Pavel Holan s cellistou Janem Zvěřinou. Jsem vděčný jak umělcům, tak olomouckým podnikům, které se do akce zapojí,“ řekl pořadatel Štěpán Havran.

Program festivalu - klikněte pro zvětšení

close Program festivalu Olomouc (o)žije info Zdroj: Štěpán Havran zoom_in Program festivalu Olomouc (o)žije

Zahájí žestě filharmonie

Festival v 18 hodin zahájí na balkonu kapucínského kostela na Dolním náměstí žesťový kvintet Moravské filharmonie. Pak budou následovat další umělci, zpěváci a kapely, ti už budou hrát před kavárnami, bary a dalšími podniky v centru města.

„Je to takzvaný průchodový festival, lidé jsou motivováni k tomu, aby postupně chodili od jednoho interpreta k druhému a užili si příjemný večer. Všichni umělci vystoupí po náročné době koronavirových opatření zdarma. Návštěvníci je mohou podpořit libovolným příspěvkem do speciálních sklenic, které vyzdobila výtvarnice Markéta Baletková,“ vysvětlil pořadatel.

Největší olomoucký hudební festival bude v pátek večer probíhat také v areálu letního kina.

„Od šesti hodin u nás vystoupí čtyři umělci. V osm hodin začíná koncert kapel Billow, Orinoko a Zhasni, pokračovat bude až do desáté hodiny,“ informovala Kateřina Švarcová z Letního kina Olomouc.

Stane se tradicí?

Je pravděpodobné, že se z akce Olomouc (o)žije! stane tradice.

„Pokud bude mít festival úspěch, navážeme na letošní ročník v příštím roce. Mohli bychom jej rozšířit také o divadelní představení nebo výstavy fotografií v kavárnách a barech. Do budoucna bychom rádi ještě více zapojili lokální subjekty i Univerzitu Palackého, kde vidím obrovský potenciál dvaceti tisíc mladých lidí,“ popsal plány do dalších ročníků pořadatel Štěpán Havran.