Na 130 účinkujících hrálo v sobotu 22. června v ulicích hanácké metropole. Festival Olomouc (o)žije se vrátil do města už potřetí a tentokrát ještě větší než v předchozích letech. Hudebníky doplnily i další aktivity pro návštěvníky jako třeba škola tance či jógy. Představovaly se olomoucké značky a své si užili i ti nejmenší.

Fotogalerie: Festival Olomouc ožije 2024

Lidé tančili přímo na ulicích

Hlavní roli ale hrála samozřejmě hudba. Sólisté, buskeři, kapely nebo DJs bavili přihlížející, kteří je podpořili hlasitým potleskem a nezřídka i penězi. Od slunce rozpálené olomoucké ulice rozezněla například Bubenická show Jumping Drums, KJ Sax, Žesťový kvintet orchestru Moravského divadla, New Street Band, Blues Power s Rudolfem Březinou, Mladá Krev, Big Band Žerotín, Martin Šafařík či třeba Brass Avenue.

Festival Olomouc ožije 2024 | Video: Petr Pelíšek

Poslední jmenovaná skupina je dechový showband, jenž svými covery světových hitů rozhýbal nejednoho návštěvníka festivalu. „Už kdysi jsem je viděla v Praze na náplavce a je skvělé, že přijeli i sem a celé město ožilo!“ řekla Deníku Petra Baštanová z Olomouce.

Festival nabízí hudbu i gastronomii

Líbilo se jí nejen vystoupení hudebníků, kteří po svém zahráli šlágry slavných umělců jako Billie Eilish, Bruno Mars nebo The Offspring. „Letos je festival opravdu velký a vnímám i velký výběr jídla a pití,“ přiznala. V pauze mezi skladbami se stihla ještě zaradovat nad tím, že se lidé takto ve velkém baví venku. „Olomouc opravdu ožila. A hlavně místními a nejen turisty,“ dodala na závěr.

Celodenní program festivalu Olomouc (o)žije zakončila afterparty v letním kině. Více o festivalu, jeho chystání a historii se dozvíte v rozhovoru s jeho hlavním organizátorem Štěpánem Havranem.