Od poslední účasti českých hokejistů ve finále mistrovství světa uplynulo 14 let. Čekání na naplnění snu skončilo dnes ve 20:20, kdy začal závěrečný duel: Česká republika - Švýcarsko.

V Olomouci se původně projekce na náměstí neplánovala. Po sobotním vysokém vítězství Čechů v semifinálovém zápase se Švédy (7:3) ale začal boj s časem, aby fanzóna na finále s českou účastí vyrostla i v krajském městě.

Finále MS v hokeji. Takto se českým borcům fandilo na Horním náměstí v Olomouci. 26. května 2024
VIDEO: Zlato je doma! Obrovská radost na náměstí v Olomouci

„Podmínky pro získání vysílacích práv jsou pro stotisícovou Olomouc trochu jiné, než mají menší města typu Přerov nebo Prostějov,“ uvedla mluvčí olomouckého magistrátu Jana Doleželová.

Během dopoledne podle ní bylo potřeba doladit detaily s Českou televizí a agenturou zastupující Mezinárodní hokejovou federaci ohledně práv na přenos vysílání. Vše se podařilo velmi rychle a pár fanoušků hokeje u radnice zhlédlo už odpolední hokejovou bitvu o bronz, který si z mistrovství odvážejí Švédové. Kanada skončila bez medaile.

Sledování MS v hokeji v městském klubu Uničov
OBRAZEM: Radost v Uničově. Takhle se fandilo při finále MS v zaplněné zahradě

Na dálku se v Olomouci fandí českému týmu nejen na Horním náměstí, ale emoce sdílejí hokejoví příznivci v restauracích nebo doma.

Úspěšné tažení národního týmu doslova pobláznilo Česko. Finále si chce nechat ujít málokdo. Na postup do souboje o zlato zareagoval třeba řetězec supermarketů Penny, který zavřel pobočky v 19.00, aby zaměstnanci mohli zápas nejlepších o nejcennější medaili sledovat doma v televizi, nebo kdekoliv jinde.