Open air scéna Moravského divadla Olomouc (MDO) je tradičně umístěna naproti sbírkovým skleníkům ve Smetanových sadech a návštěvníci festivalu se opět mají na co těšit.

Na programu jsou v příštích dnech například oblíbená představení Natěrač, Sluha dvou pánů nebo Splašené nůžky. V neděli 23. června si v 10 a 14 hodin na své přijdou také rodiny s dětmi.

„Uvedeme hudební pohádky Miniopery a Ateliér MDO připraví výtvarné dílničky, malování na obličej a fotokoutek s pohádkovými postavami. Odpolední představení připravujeme s organizací Paměť národa, kterou lidé mohou podpořit nákupem vstupenky,“ sdělila vedoucí obchodního oddělení divadla Tereza Matějková.

Letos se poprvé ve spolupráci s tanečníkem Petrem Balážem otevře prostor pro tančírnu, která se uskuteční v neděli 23. června v 19 hodin. Zájemci si mohou přijít zatančit na latinsko-americké rytmy, jako jsou salsa, bachata, zouk nebo samba de gafieira. Vstup je zdarma.

Divadelní představení pod širým nebem začínají v 19.30 hodin, návštěvníci však místa mohou obsadit už o hodinu dříve.

Novinkou pro diváky je příjemná chill zóna postavená ze scén a rekvizit zderniérovaných inscenací. Návštěvníkům je k dispozici od 18 hodin, u denních programů hodinu před jejich začátkem.

V podvečerních hodinách v úterý 25. a středu 26. června oživí atmosféru rovněž pouliční umělci. Občerstvení zajišťuje Divadelní klub, vinárna Na břehu Rhôny a Coffee Park.

Vstupenky je možné zakoupit například na www.moravskedivadelnileto.cz , kde stojí 400 korun, na místě jsou v prodeji za 450 korun.

Program Moravského divadelního léta

pátek 21. června – Natěrač
sobota 22. června - Natěrač
neděle 23. června – v 10 hodin Miniopery
neděle 23. června ve 14 hodin Miniopery s Pamětí národa
neděle 23. června v 19 hodin - Tančírna
pondělí 24. června - Dokonalá svatba
úterý 25. června - Sluha dvou pánů
středa 26. června - Splašené nůžky
čtvrtek 27. června - Noc na Karlštejně