Zahradníci musejí přemýšlet o tom, jak bude vypadat jaro v Olomouci, už na podzim, kdy cibuloviny potřebují do země.

„O výběr lokalit a letošní barvy jara se postaral odbor městské zeleně magistrátu společně se zahradníky z Výstaviště Flora. Pestrobarevné jarní kytky tak budou díky jejich práci lidé nacházet nejen v tradičních, ale i nových lokalitách,“ uvedl náměstek primátora pro oblast městské zeleně Otakar Bačák.

Například v Hodolanské ulici už kolemjdoucí těší pohled na rozkvetlou výsadbou bílých krokusů a červených tulipánů. Před pár dny se rozzářila barvami i fialovo-žluto-bílo-červená kombinace krokusů a tulipánů v ASO parku.

Zoo Olomouc, 18. dubna 2021
Hurá do olomoucké zoo! Láká davy i bez pavilonů

To nejlepší teprve přijde

Příval jarních barev dělá radost lidem i na městských bulvárech. Začíná kvést třída Svobody, kterou zdobí bílo-žluté narcisy a oranžové tulipány, a to i v záhonech navazujících na náměstí Národních hrdinů.

Pokvete záhon u vyústění ulice Legionářské i ten poblíž cyklostezky na třídě Foerstrova, kde vykvetou vysazené tulipány a narcisy v pastelových odstínech.

Další jarní květiny se objeví u kostela Panny Marie Pomocné v ulici I. P. Pavlova, kde budou barevně přecházet od žluté do modré a vykvetou tam i kamasie.

Kachnička mandarínská v olomouckém parku, 18. dubna 2021
Potkali jste v Olomouci tohoto krasavce? Už se tady zabydlel, seznamte se

Cibulovinami již tradičně rozkvete záhon v Rudolfově aleji. Jeho část u Polské ulice zahradníci nově obnovili ve stejném druhovém složení jako zbývající úsek centrálního záhonu.

Ve Smetanových sadech pokvete Holandská zahrada, kde byl nově doplněn záhon tulipánů v pastelových odstínech.

V Bezručových sadech u zvoničky je nová výsadba, která bude prostor krášlit až do června. Od kombinace narcisů, tulipánů a lesních hyacintů až po fialové česneky s růžovými byzantskými mečíky.

Restaurace & pizzerie NA PILE v Olomouci. Vpravo provozovatel Pavel Jelč
Flotila z Pily křižuje Olomouc. Díky ní přežijeme, pochvaluje si hostinský