„Chceme chránit nejen zákazníky, ale i zaměstnance, kterých je v pohostinství asi 90 tisíc,“ řekl pro Olomoucký deník předkladatel návrhu, poslanec Boris Šťastný (ODS).

Poslanec za Olomoucký kraj Karel Korytář (ČSSD) bude také hlasovat pro návrh.

„Jsem pro absolutní zákaz kouření v hospodách. Je třeba chránit lidi před spoustou škodlivých látek, které způsobují závažná plicní onemocnění,“ řekl Korytář, podle něhož současný zákon nezachycuje trendy v ostatních zemích.

Nedostatky ve stávající úpravě potvrdila i Marie Procházková z Krajské hygienické stanice v Olomouci.

„Největší problémy jsou na vesnicích, kde většina provozovatelů malých restaurací není schopna zajistit adekvátní nekuřácký prostor,“ řekla Procházková.

Kuřácký koutek bude venku

„Hospodu provozujeme ve dvou, já jsem kuřák a kolega nekouří vůbec. Zatím k žádnému konfliktu nedošlo,“ usmívá se spolumajitel restaurace Hlava 21 Pavel Forman. „Pardon, nevadí, když si zapálím?“ ptá se vzápětí a přináší si ke stolu popelník.

Jeho restaurace má dvě části. Zatímco v jedné místnosti se kouří, druhá část je absolutně nekuřácká. Oddělení obou prostor považuje provozovatel za optimální kompromis.

„Pokud by zákon prošel, musel bych se samozřejmě přizpůsobit. Asi bych zřídil kuřácký koutek někde před hospodou. Na druhou stranu mi připadá poněkud zvláštní, že někdo nakazuje majiteli restaurace, co má dělat. Hospoda není veřejná instituce a každý si může vybrat, kam jít nebo nejít. Některé restaurace mají nekouření už teď jako svůj podnikatelský záměr, což je v pořádku. Tento zákon by podceňoval schopnost lidí rozhodovat se sami za sebe,“ říká Forman.

Pro zákaz kouření jsou paradoxně i někteří kuřáci. „Byl jsem v Irsku zrovna, když tam zákaz zavedli a vyhovovalo mi to, i když jsem tehdy kouřil krabičku denně. Obavy ze ztráty zákazníků se nepotvrdily, hospody byly pořád plné. Když člověk nekouří, víc toho vypije, takže pro majitele to naopak znamená větší zisk,“ tvrdí František Zouhar.

Irové si prý také pochvalují nový druh komunikace vznikající mezi kuřáky, kteří jsou nuceni chodit na dvůr nebo před hospodu.

„Tento nový fenomén vzniká i u nás a je to docela příjemné. Lidé chodí ven, seznamují se, navazují nové vztahy a vzniká neformální přátelská atmosféra,“ potvrzuje provozní nekuřácké restaurace u Moritze.

Návštěvníci některých hospod by se s novým nařízením, které by jim nařizoval zákon, jen těžko smiřovali.

„Samozřejmě by nám nezbylo nic jiného, než se podřídit,“ říká majitel olomoucké restaurace U Musea zvaný Cipis. K jeho hospodě cigaretový dým po léta neodmyslitelně patří.

„Jen doufám, že by to platilo pro všechny stejně a nezvýhodňovaly by se některé hospody udělováním výjimek,“ dodává.

Otázka dne: Jste pro zavedení zákazu kouření v restauracích?

ANO - Karel Čepelák, 55 let, Olomouc

I když jsem sám kuřák, jsem pro zavedení zákazu. Nestojím o páchnoucí restaurace.

NE - Hana Zatloukalová, 44 let, knihovnice, Olomouc

Nevím, proč by se to mělo zakazovat všude. Každý si dnes může vybrat, jestli jít do kuřácké nebo nekuřácké hospody.

NE - Michal Žeravík, 30 let, programátor a hudebník, Olomouc

Jsem proti, je to omezování svobody. Stačí nekuřácké salonky.

ANO - Marie Pecůchová, lékařka, Olomouc

Jsem spíše pro. Z hlediska zdraví lidí by to byl přínos.

Karel Páral