Jde totiž o benefiční akci, na které se podílí Humanistické hnutí s Kampaní lidské podpory. Výtěžek z ní jde na podporu života dětí v Africe.

„Jde nám především o to, skloubit několik druhů zábavy. Hlavním cílem je pak setkávání lidí z různých společenských vrstev na jedné akci v rámci jedné myšlenky. Jsem rád, že nám pomohlo i město, které na akci přispělo,“ vysvětlil hlavní plán pořadatel Surround of Unity Jan Hlavsa, který pět let žil ve Španělsku, odkud si také přivezl nápad, že uspořádá programově rozptýlenou událost i u nás.

Souběžně si klade za cíl vytvořit v Olomouci pravidelný reggae festival, který podle něj v hanácké metropoli chybí.

Na pódiu vystoupí olomoucká reggae kapela Homebwoyrasta, dále pražští Dub Artillery, hrající reggae a dub, vše obohacené o zvuky temnějšího charakteru, které odlehčuje ženský hlas zpěvačky.

Tahákem koncertu je vystoupení české ska jedničky Prague Ska Conspiracy. Vrcholem programu by však mělo být vystoupení reggae mága King Kalabashe, kterého na pódiu doplní česká kapela.

King Kalabash pochází z Martiniku a nyní žije v Londýně. V Praze vystupuje s kapelou RiddimShot, která patří mezi špičky v oboru instrumentálního reggae.

„King Kalabashe jsem poznal jako fotograf na jeho koncertě v Plzni. Vystupoval právě s kapelou RiddimShot, ve které působí olomoucký bubeník a zpěvák Martin Svoboda. Díky přízni osudu přilétá tento Afričan do Čech pár dní před festivalem, takže jsme se rychle domluvili a s velkým potěšením tuhle hvězdnou sestavu přivítáme v S-klubu,“ vysvětlil Jan Hlavsa.

Bubenická škola, taneční a šermířský workshop

Než však vystoupí na pódium první hudebníci, prostor klubu bude patřit i jiné zábavě.

Předvede se bubenická škola již zmíněného olomouckého multiinstrumentalisty Martina Svobody, nebude chybět taneční workshop Jitky Mikeskové s orientálními tanci nebo žonglovací a šermířský workshop olomoucké skupiny Adorea.

„Specialitou bude audio software/hardware poradna pro všechny pokročilé i začínající DJ, muzikanty a skladatele,“ nalákal zájemce Hlavsa.

Vše si budou moct příchozí vyzkoušet. Na místě bude navíc fair trade stánek s různými výrobky a vegetariánské občerstvení. S divadelním představením vystoupí i improvizační skupina O.LI.V.Y.

Před samotným začátkem hudební produkce představí své projekty Humanistické hnutí, kam výtěžek ze vstupného, které je sto korun, poputuje.

„V projektu Kampaň lidské podpory se snažíme sehnat zbytek peněz na stavbu školy s kompletním vybavením v quinejském městě Conakry, kde na ni čeká dvě stě čtyřicet dětí. Kromě tohoto koncertu děláme i jiné akce a chtěli bychom obstarat zbývající peníze do konce roku,“ řekla Táňa Bednářová z Humanistického hnutí.

Sdružení bude mít v prostoru klubu také stánek a výstavu fotografií a představí i své další projekty, mezi něž patří také Adopce na dálku.

Nabídka festivalu Surround of Unity

Program workshopů:
16.00 – 19.00 Workshop audio software a hardware
17.00 – 18.00 Workshop šermu pro všechny věkové kategorie
Workshop orientálního tance Jitky Mikeskové
18.00 – 19.00 Workshop žonglování
Workshop djembe : bubenická škola Martina Svobody
19.00 – 20.15 O.LI.V.Y. – Olomoucká LIga V Ymprovizaci - divadlo
19.00 – 19.30 Prezentace Humanistického hnutí Kampaň lidské podpory

Program kapel:
20.30 Homebwoyrasta
21.45 Prague ska conspiracy
23.00 King kalabash
24.15 Dub artillery a DJ