Pořadatelem je Univerzita Palackého ve spolupráci s Times Higher Education, jednou z nejvýznamnějších globálních institucí provádějících hodnocení univerzit a poskytující zpravodajství z oblasti vzdělávání, vědy a výzkumu.

„Summit hostí nejvýznamnější osobnosti světové i české vědy, aby společně hledaly řešení, jak efektivněji zasadit střední Evropu do světového vědeckého kontextu. Státy E13 disponují špičkovou infrastrukturou pro vědu a výzkum a jsou klíčovou destinací vědeckých talentů globální úrovně,“ uvedla mluvčí Univerzity Palackého v Olomouci Gabriela Sýkorová.

Cílem je vytvoření symbolického mostu mezi západem a východem, který poskytne globální know-how nejen české vědě.

Summit otevře celospolečenské téma podpory vědy a jejího dopadu na ekonomiku a rozvoj vzdělanosti v zemích střední Evropy.

Upoutávka na AFO 2018
AFO ovládne Olomouc. Zve na světové hvězdy, párty i program pro rodiny
Nový ředitel Moravského divadla Olomouc David Gerneš.
Moravské divadlo má nového ředitele, radní vybrali 27letého Davida Gerneše

Hostitelem je rektor Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslav Miler, který se dlouhodobě věnuje problematice vzdělávání ve společnosti 4.0.

O vlivu politické a finanční podpory a celospolečenském dopadu vědy přijeli diskutovat: Phil Baty​, redakční ředitel Times Higher Education označovaný za nejvlivnějšího světového komentátora vědy a výzkumu, Jaroslav Miller, rektor Univerzity Palackého v Olomouci, ambasador Fulbrightovy komise za ČR, Jiří Drahoš, bývalý předseda Akademie věd ČR, Tomáš Zima, rektor Univerzity Karlovy, Pavel Telička, místopředseda Evropského parlamentu, Tomáš Halík, katolický farář, profesor sociologie a poradce prezidenta Havla a ​řada dalších významných osobností.

Součástí programu summitu je vyhlášení prestižního žebříčku univerzit. Tento žebříček bude poprvé v historii vyhlášen pro univerzity Střední Evropy. Summit se v Olomouci koná od 24. do 26. dubna. 

Architekt Jan Šépka
Architekt SEFO Šépka: Olomouc má šanci být výjimečná