Pošlete své návrhy olomoucké radnici do konce září.

„I když je zatím léto v plném proudu, už nyní sháníme příští vánoční strom, který by byl důstojnou dominantou vánočních trhů na Horním náměstí. Pokud máte na svém pozemku vhodný strom, ozvěte se tedy do 30. září. Město zajistí potřebná povolení, skácení i odvoz," uvedla Jana Doleželová, mluvčí olomouckého magistrátu.

Vánoční strom vybírá město již čtvrtým rokem ze svého okolí. Například loňský symbol Vánoc byl z Velké Bystřice, před dvěma lety ozdobil centrální náměstí smrk ze zahrady rodinného domu v Nemilanech, o další rok dříve připutovala dřevina ze dvora Gymnázia Čajkovského v Olomouci.

„Vždy mi bylo líto krásných vzrostlých stromů, kterými se města na Vánoce chlubila a které byly pokáceny v lesích. My jsme zvolili jiný přístup. Oslovili jsme občany našeho města, aby nám nabídli strom z vlastních pozemků, které je potřeba z různých důvodů pokácet, tedy když například hrozí jejich zřícení, kořeny prorůstají do základů domu a podobně," vysvětlil přístup radnice vedoucí oddělení kultury Radim Schubert.

Letos mohou lidé své nabídky zasílat na adresu Tamara Hegerová, Oddělení kultury, Odbor vnějších vztahů a informací, Magistrát města Olomouce, Dolní náměstí 1, 779 11 Olomouc, či na telefon 585 513 256 nebo 606 760 620, případně na e-mail tamara.hegerova@olomouc.eu