Velký projekt malých parkovišť, z nichž již šedesát stání vzniklo loni, bude pokračovat i příští rok. Přibude jich dalších sto padesát.

Jednou z lokalit, kde ještě do konce roku vznikne sedmnáct nových parkovacích stání za více než dva miliony, je třída Svornosti.

„Podél parkoviště necháme spravit komunikaci, která je ve špatném stavu, odvodníme zpevněné plochy a osadíme nové veřejné osvětlení,“ přiblížil náměstek primátora Martin Major.

Na třídě Svornosti bude parkoviště naproti Základní a mateřské školy, v prostoru travnatého hřiště.

Druhé parkoviště chystá radnice ve Farského ulici, která je kolmá k Hodolanské. U kostela chce město upravit plochu tak, že na části stávajícího chodníku vydláždí záliv, který umožní podélné stání pěti automobilů.

„Vybudování parkoviště vyjde zhruba na půl milionu korun. Stejnou částku investujeme i do třetí lokality, která je v ulici Na Chmelnici, kde vznikne čtrnáct míst pro osobní auta. Půjde o rozšíření stávajícího parkoviště. Vybudujeme zde i chodník,“ uvedl Major.

Příští rok: 150 parkovacích míst

Další desítky stání chce radnice příští rok vybudovat na sídlišti Nové Sady.

„V příštím roce plánujeme dalších sto padesát míst, z nichž většina vznikne na velkém sídlišti Nové Sady,“ informoval náměstek primátora.

S rozšiřováním ploch pro parkování počítají i projekty regenerace a revitalizace sídlišť, které čerpají velkou část nákladů z evropských fondů. Nyní se například projekčně chystá parkoviště ve Skupově a Trnkově ulici na olomouckém sídlišti Povel.

„Snažíme se postupně věnovat všem lokalitám. Loni jsme například v projektu malých parkovišť vybudovali přes šedesát stání na několika sídlištích, uvedl Major.