Fotbalový zápas začne po půl sedmé večer, konec se čeká po půl deváté. Vystoupení Status Quo pak o pár stovek metrů dál vypukne v osm večer.

Hodně rušno tak bude v části městských čtvrtí Hejčín a Lazce už od odpoledních hodin až do noci.

Státní policie a strážníci se připravují na komplikace v dopravě, ucpané silnice, problémy s parkováním i na hlídání fotbalových fanoušků.

Organizátoři koncertu i město doporučují, aby "přespolní" návštěvníci koncertu zanechali auta v podzemních garážích u výškové budovy Regionálního centra Olomouc a k lazecké hale se dopravili MHD.

Koncertu, jehož program začíná ve 20 hodin, by se podle organizátorů měly zúčastnit zhruba tři tisíce lidí.

„I v souvislosti s konáním fotbalového zápasu budou mimoolomoucké obecenstvo navádět cedule na příjezdových cestách k podzemnímu parkovišti u hlavního nádraží, kde po zaparkování mohou využít městské hromadné dopravy. Do centra by se neměli vůbec dostat,“ řekla Kristina Vavríková z Petarda Production.

V okolí haly budou sice místa speciálně označená kvůli koncertu, ovšem ta by měla sloužit především pro zázemí akce.

Před Sportovní halou UP nepůjde kvůli koncertu Status Quo zaparkovat. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Dopravní policie posílí hlídky

Policie zesílí hlídky pro obě události zvlášť.

Kvůli fotbalovému utkání, které zahájí hvizd sudího v 18.40, bude ve službě zejména více hlídek pořádkové policie. Kvůli koncertu se na silnicích objeví posily dopravních policistů.

„Zaměříme se zejména na příjezd a odjezd fotbalových fanoušků, ale i lidí směřujících na a z koncertu. Kontroly dopravní police budou spočívat v dohledu nad plynulostí provozu a správným parkováním, tak aby nedocházelo k blokování průjezdu,“ řekl olomoucký policejní mluvčí Michal Pižurin.

Pořádkové složky se zaměří zejména na fanoušky Sigmy a Sparty.

Další policisté budou dohlížet nad parkováním a budou sledovat i to, aby lidem někdo neukradl věci, které si nechali ve vozidlech. Do ulic vyrazí i městští strážníci.

„Pro fotbalové utkání je vyčleněno deset strážníků a pro koncert Status Quo osm,“ vypočítala Jana Doleželová, mluvčí olomoucké radnice.

Klasicky vyjede z depa posilová tramvaj, která je připravena převézt fans z občasné zastávky v Sokolské ulici.

„Pojede přibližně ve 20.45, tedy zhruba 20 minut po ukončení utkání přes centrum na Hlavní nádraží a výstupní zastávku Fibichova,“ doplnila Magdaléna Kopřivová, mluvčí Dopravního podniku města Olomouc.