Jinak tomu nebude ani v hanácké metropoli.

Na Horním náměstí se stejně jako jinde bude zpívat od 18 hodin.

Jedním z hostů bude zpěvák a rodák z Uničova Martin Šafařík, finalista česko-slovenské pěvecké soutěže SuperStar.

„Akce Česko zpívá koledy se účastním pokaždé velmi rád a těší mě, že jsem i letos její součástí,“ prozradil talentovaný muzikant s tím, že zpívat koledy v jeden čas na různých místech naší země, je pro něj velký zážitek.

„Jsem rád, že se zapojujeme i u nás v Olomouci. Loni jsem si zpívání maximálně užil a věřím, že i letos to bude úplně stejné, a možná ještě i lepší. Je to tradice, kterou každým rokem provází stále větší počet lidí, a tak věřím, že to i letos bude velký zážitek,“ řekl Martin Šafařík.

Sedm koled a Vánoce, vánoce přicházejí

Ve středu 13. prosince se Českem ponese celkem sedm koled, závěrečným songem budou Vánoce, Vánoce přicházejí.

„Na to se těším obzvlášť, je to totiž rychlejší píseň a pamatuji se, když jsme ji hráli loni, tak se k nám lidé přidávali a na konci jsme pak všichni zpívali a tleskali společně. Celé Horní náměstí,“ pokračoval muzikant.

Aktuálně se tak jako většina z nás chystá na adventní čas. Společně s přítelkyní už vyrobili i výzdobu.

„Advent prožívám tradičně, asi jako všichni, chystáme se na Vánoce. Letos nebudeme mít obvyklý věnec, ale spíš takové polínko se čtyřmi svíčkami, skořicí a mašlemi. Sami jsme ho vyráběli a zdobili. O to víc nás těší. Taky se pomalu chystáme koupit stromeček a na výzdobu a zkrášlení celého bytu,“ prozradil finalista pěvecké televizní soutěže SuperStar.

Ti, kteří by jej chtěli slyšet ještě jinde než na olomouckém Horním náměstí ve středu 13. prosince, mají šanci ještě v Uničově. Ve čtvrtek 21. prosince tam totiž bude Martin Šafařík mít svůj tradiční vánoční koncert.

Kromě Martina Šafaříka budou před zaplněným náměstím zpívat i členové olomouckých pěveckých sborů Music Bodo a Kassiopea, taky redaktoři a editoři Olomouckého deníku a jako host se přidá i zpěvák olomoucké kapely Hope Astronaut Tomáš Krejčiřík.