Svoji v pořadí již 9. sezonu zahájily Plavby Olomouc v pátek.

„Několikaletá pauza způsobená rekonstrukcí nábřeží spojená s budováním protipovodňových opatření a přípravy náplavky, byla dlouhá. Proto se moc těšíme na návrat do míst, kde to všechno kdysi začalo. Zase budeme blíže lidem, kteří, věřím, všechny naše služby rádi využívají,“ uvedl majitel Plaveb Olomouc Šimon Pelikán.

Vyhlídkové terasy, které oživily prostranství v blízkosti evangelického kostela u křižovatky u Bristolu a roh ulic Blahoslavova a Šmeralova, se dočkaly posezení, 28. dubna 2023.
Nad olomouckou náplavkou přibylo posezení. Jak se vám líbí?

Nástupní místo bude podle Pelikána umístěno přímo na náplavce, mezi mosty Masarykova a u Bristolu.

„Jeho součástí bude výhledově i malé zázemí s občerstvením a info pointem Plaveb Olomouc. Čekáme na konec května, kdy bude daný úsek zkolaudovaný,“ popisoval Šimon Pelikán.

Koncerty i program pro děti

V červnu chce navázat na kulturní program, který v rámci Plaveb Olomouc probíhal na nábřeží i v minulých letech.

„Bude se jednat o menší koncerty, projekce, sportovní aktivity, dětský program a další. Nebude samozřejmě chybět ani každoročně pořádaný festival Řeka má duši. Cílem je nabídnout návštěvníkům náplavky různé způsoby trávení volného času v Olomouci," lákal.

Ilustrační foto
Kam o víkendu? Na burgery, čarodějnice, veterány či Anetu Langerovou

Oživení veřejného prostoru bude podle Pelikána probíhat v souladu s provozním řádem náplavky, dodržováním nočního klidu, ohledu na přírodu a také další uživatele toku jako jsou veslaři a kanoisté.

Kromě veřejných plaveb nabízí provozovatel také plavby soukromé, školní výlety, zázemí pro firemní akce, rozlučky se svobodou či oslavy.