„Jedná se o společnou akci s Olomoucký krajem. Vzniknou zde zastávky IDSOKU, nebudou sloužit pouze DPMO,“ upřesnil investiční náměstek primátora Miloslav Tichý. „V návrhu rozpočtu města na příští rok, který se teprve bude projednávat, máme na tuto akci osm a půl milionu korun,“ uvedl.

Most u Globusu v Pražské ulici v Olomouci, říjen 2023
Most u Globusu teď zbourají, využije se zavřený průtah. Postaví tam nový

Nové zastávky v Okružní jsou navrženy jako zálivové se zapuštěním do zelené plochy. Ve směru na Horní Lán se počítá se zasypáním příkopu s uložením drenážního potrubí.

V místě nástupiště je navržen přístřešek typu Aureo a nové inteligentní označníky, jak vyplývá z povolení zveřejněného na úřední desce magistrátu.

Stávající ostrůvek před křižovatkou s ulicí Jílová bude předlážděn a napojen na nový chodník. Za křižovatkou je navržen další, jedenáctimetrový ostrůvek a vznikne zde nové místo pro přecházení.

V Dalimilově ulici v Olomouci-Chomoutově je jeden z radarů umístěn u křižovatky s ulicí Výstavní, 19. října 2023
Chomoutov a Chválkovice začnou hlídat radary s pokutami. Kde budou další

Stavba si vyžádá kácení stromů ve stávající aleji, požadována je náhradní výsadba.

DPMO rozšíří linku

DPMO počítá s tím, že by do této části Okružní rozšířil některou ze stávajících linek.

„Poté, co budou zastávky dokončeny, bude je dopravní podnik obsluhovat. Mělo by zde dojít k rozšíření některé ze stávajících autobusových linek,“ uvedla mluvčí podniku Anna Sýkorová.

Podle povolení má být stavba nových zastávek v Okružní dokončena nejpozději do konce roku 2025.

Jedním z míst, kde cyklisté nejčastěji přenášejí kola přes rychlíkovou trať, se nachází u mostku přes Trusovický potok u Černovíra. Právě tudy povede podchod.
Hazard na trati u Olomouce má skončit. Postaví podchody pro cyklisty i plot