Díky vstřícnosti vedení Galerie Šantovka se podařilo najít vhodné místo na jeho odpálení.

Od roku 2015 město pořádalo ohňostroj až v podvečer Nového roku, teď se opět vrací k tradičním půlnočním oslavám.


Nahrává se anketa ...

Důvodů, proč se město po letech vrací k tradičnímu půlnočnímu silvestrovskému ohňostroji, je více.

„Jednak tím reagujeme na zájem návštěvníků Olomouce, kteří prvního ledna z města odjíždějí, ale také je třeba dbát na ochranu přírody. K odpálení ohňostroje se podařilo najít místo dostatečně vzdálené od parku i vodních toků. Rádi bychom lidem nabídli krásnou podívanou v bezpečném místě a vyzvali je, aby si užili velký ohňostroj a neodpalovali další rachejtle a světlice v místech, kde to bezpečné není,“ vysvětlil náměstek primátora města Olomouce Viktor Tichák.

Bára Basiková na 28. ročníku Vánočních trhů v Konici. 16.12. 2023
Úžasná Bára Basiková a parádní ohňostroj bavily v Konici tisíce lidí

Olomoucké parky a břehy vodních toků jsou podle vedoucího odboru životního prostředí Petra Loyky cenným biotopem.

„Pro ptáky, netopýry, a další živočichy, včetně druhů zvláště chráněných. Mějme to, prosím, na paměti i při oslavách příchodu nového roku a chovejme se v souladu se zájmy ochrany přírody,“ apeloval Petr Loyka.

Díky vstřícnému přístupu vedení Galerie Šantovka se pro odpálení silvestrovského půlnočního ohňostroje podařilo zajistit vhodné místo na parkovišti u nákupního centra. Ohňostroj bude velmi dobře viditelný odkudkoli, lidé proto nemusejí chodit k místu odpálení.

„Nejlepší zážitek z něj mohou mít z prostoru u tržnice nebo centra města, bude jej však možné krásně sledovat i ze vzdálenějších míst,“ sdělil Petr Ilgner ze společnosti Olfest, která půlnoční ohňostroj zajišťuje.

Vánoční atmosféra v centru Olomouce
Olomoucké vánoční trhy nadchly cizince. Předčí prý Bratislavu i Krakov

Příjemný čas v centru města si lidé poslední den v roce a na Nový rok mohou zpříjemnit punčem u několika stánků na Horním náměstí. Kluziště a vyhlídkové kolo na tržnici v tyto dny v provozu nebude.