Ohňostroj si mohou obyvatelé a návštěvníci Olomouce užít na Nový rok přímo v centru města, stejně jako v předchozích čtyřech letech. Odpálen bude opět v 18 hodin.

„Barevné světelné efekty přivítají rok 2019 ve výšce v rozmezí od třiceti do šedesáti metrů. Ohňostroj bude tentokrát doprovázet skladba Bohemian Rhapsody od britské kapely Queen,“ popsala mluvčí města Radka Štědrá.

Náročné přípravy

Novoroční ohňostroj pro město zajišťuje už několik let specializovaná firma z Olomouce. Na detailních přípravách světelné show se obvykle podílí tým pěti odborníků. Ti výběrem skladby a k ní „sladěné“ pyrotechniky a světelných efektů stráví několik dnů.

„Nejdříve musíme vybrat vhodnou hudbu. Ne každá skladba je jako doprovod ohňostroje vhodná. Skladbu Bohemian Rhapsody od skupiny Queen jsme městu nabídli s tím, že je to teď velmi aktuální záležitost. Film, který se promítá v kinech se setkal s obrovským ohlasem diváků a určitě to také bude kandidát na Oscara,“ řekl Radek Odstrčil, jednatel společnosti, která olomoucký ohňostroj pro město Olomouc připravuje.

Osmiminutová show

Kromě skladby Bohemian Rhapsody zazní během novoročního ohňostroje ještě úryvky z dalších písní britské skupiny Queen. Návštěvníci si budou moci světelnou show s hudebním doprovodem užívat po dobu osmi minut.

„Rádi bychom divákům, kteří se na ohňostroj přijdou podívat, připomněli skvělou atmosféru, která panovala na koncertech skupiny Queen. Vždyť jak lépe vstoupit do dalšího roku než s pocitem úspěchu, vítězství a triumfu,“ poznamenal Radek Odstrčil.

Olomoucký ohňostroj bude 1. ledna 2019 odpálen ze stejného místa jako v loňském roce – na prostranství poblíž Krajinské lékárny na Horním náměstí. Místo bude ohrazeno zábranami, platit budou obvyklá bezpečnostní opatření. „Na klidný průběh novoročních oslav budou dohlížet republikoví policisté a městští strážníci,“ uvedl primátor Miroslav Žbánek.