Jiřího Tomana před čtyřmi lety obecní zastupitelstvo odvolalo z ředitelské židle, tomu se to nelíbilo, a tak se obrátil na soud.

„Právníci, naši i pana Tomana, se dohodli, že se vypořádáme mimosoudní cestou. Uzavřeli jsme s ním dohodu, že stáhne obě žaloby, a to za náhradu mzdy a na neplatnost výpovědi z pracovního poměru. Stáhl je a my poskytneme náhradu," informoval starosta obce Jaroslav Dvořák.

Protože Krajský soud v Ostravě potvrdil, že odvolání dnes už bývalého ředitele bylo neplatné, hněvotínská základka měla dva ředitele.

Zastupitelstvo obce tak chtělo v dubnu vypsat nové výběrové řízení, k tomu však nakonec díky mimosoudní dohodě ani nedošlo.

„Na základě dohody jsme revokovali usnesení zastupitelstva, že nebude vyhlašovat konkurz na ředitele školy. Stávající ředitel je ve funkci třetím rokem a zůstal na svém místě," reagoval starosta a doplnil, že zastupitelé zároveň odhlasovali, že se obec nebude dovolávat k Nejvyššímu soudu, což měla původně v plánu.

„Všichni zastupitelé si oddechli. Jednohlasně jsme byli pro, ať se to takto vyřeší. Pro zklidnění atmosféry ve škole i vesnici," dodal.

Zastupitelstvo obce Hněvotín odvolalo Jiřího Tomana z funkce ředitele základní školy pro neschopnost plnění úkolů, rodiče tehdy dokonce sepsali petici a hrozili tím, že děti dají do některé z olomouckých škol.

Odvolali jej před čtyřmi lety, od té doby se spolu soudili.

SOUVISEJÍCÍ: Škola v Hněvotíně má dva ředitele. Platit musí oběma