K tomu je nutné připočíst pokutu za porušení vyhlášky. "Firma navíc musí mít odtažená vozidla v dosahu hromadné dopravy, v oploceném areálu s celodenní ostrahou," doplnil náměstek primátora Jiří Martinák (ODS). Připomněl, že opatření nebude stát radnici ani korunu. "Službu ale nechceme používat jako represi, pouze ve výjimečných případech závažného porušení silničního zákona," řekl Martinák.

V praxi to znamená, že auto bude odtaženo pouze v případě, že jej řidič zaparkuje v křižovatce, na tramvajových kolejích nebo kdekoliv jinde, kde ohrozí plynulost nebo bezpečnost provozu. "Odtah nebude moci nařídit pouze strážník na ulici. Povolit ho musí jeho nadřízený, kterého bude kontaktovat. Tedy pouze ředitel městské policie nebo jeho zástupce," vysvětlil Martinák. "Aby nedošlo k masovým odtahům, chceme situaci navíc pravidelně vyhodnocovat na zasedání městské rady," dodal náměstek.

Zatímco nainstalovanou botičku provází i upozornění nalepené na sklo, majitel odtaženého vozu se žádného upozornění nedočká. "Předpokládáme, že když vozidlo nenajde, obrátí se v první řadě na republikovou nebo městskou policii. Obě složky budou mít o odtahu patřičné informace," ujistil další z primátorových náměstků Martin Major (ODS).