Nová hala pro odstavování, výpravu, ale i servis a kontrolu tramvají od podzimu vzniká v Jeremenkově ulici blízko nadjezdu nad železničními kolejemi. Napojení na stávající tramvajovou trať bude podle projektu provedeno vložením dvou výhybek vedle smyčky Fibichova.

Dominantou celého areálu bude pozemní objekt, který vytvoří hala se zázemím pro údržbu.

„V hale o celkové délce sto pět metrů budou umístěny celkem tři koleje, na kterých půjde odstavit až devět tramvajových souprav,“ informoval DPMO.

Areál na Envelopě v Olomouci demoluje těžká technika. Leden 2022
VIDEO: Envelopa je pryč, na místě slavné diskotéky tancují bagry

V hale bude prováděn denní úklid vozů, kontrolní a servisní činnost. Pro údržbu bude každá kolej vybavena v celé délce servisní montážní jámou s příslušenstvím dle potřeb a dále budou u každé koleje umístěny lávky umožňující pracovníkům přístup k technologii na střeše vozů.

V areálu vznikne také objekt výpravny tramvají, zázemí pro řidiče a pak také technologická místnost se zabezpečovacím zařízením.

Rušnou křižovatku Zikovy a Schweitzerovy ulice v Olomouci uzavřela stavba tramvajové tratě, 10. ledna 2022
Křižovatku u Billy zavřela stavba tramvajové tratě, autobusy jezdí jinak

Stavba by měla být dokončena v březnu 2023. Celková cena investice je 279 milionů a pomáhat s jejím financováním budou evropské dotace. Konkrétně Operační fond Doprava, v celkové výši 85 procent.

Zakázku na stavbu nové haly pro odstavení tramvají získala společnost OHLA ŽS.