Naproti motorestu Křepelka na D35 mezi Mohelnicí a Olomoucí jsou už hotové odbočovací i připojovací pruhy, svodidla i příkopy. Dělníci pokládají obrubníky a brzy by mělo dojít na asfaltové vrstvy.

Nedokončená západní tangenta zatím přivádí šňůry aut na problematický rondel u olomouckého Globusu
Přípravy západního obchvatu Olomouce pokročily. Začátek stavby je na dohled

Na místě zanedbané plochy z 80. let minulého století se rýsuje nové zázemí, které doplní toalety, sprchy a prodejní automaty. Ředitelství silnic a dálnic vypsalo veřejnou zakázku na zhotovení sanitární zóny. „Vítězná firma zajistí sociální zázemí prostřednictvím stavby tzv. korporátních toalet doplněných nerezovým vybavením a automatickým splachováním,“ informoval regionální mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Miroslav Mazal.

Komplet hotovo by mělo být podle mluvčího ŘSD do konce letošního roku. „Do konce roku bychom chtěli mít zprovozněné i sociální zázemí," dodal Mazal.

Rekonstrukce parkoviště si vyžádala zábor nových pozemků u dálnice. Nově plocha poskytne 20 stání pro nákladní auta, 29 pro osobní vozidla, čtyři místa budou mít k dispozici autobusy a se třemi počítá projekt pro karavany.

Mimoúrovňová křižovatka na D35 u Mohelnice - vizualizace úseku Staré Město - Mohelnice z videoprezentace ŘSD
VIDEO: Příprava D35 z Mohelnice se pohnula. Takto má nový úsek vypadat

Stavba přijde na 45,5 milionu korun. Investice zahrnuje kompletní nové povrchy. Stání pro nákladní auta budou z cementobetonu, na ostatní komunikace položí firma asfalt. Vyroste zde i dva metry vysoký a 170 metrů dlouhý gabionový plot, který odpočívku oddělí od dálnice.

Parkoviště bude osvětleno pomocí moderních LED svítidel. Odpočívka bude mít kamerový dohled a systém pro sledování obsazenosti stání pro nákladní automobily.

Na D35 je podle odborníků dlouhodobě velký převis poptávky po stáních pro nákladní automobily. Mezi Mohelnicí a Olomoucí proto chce ŘSD postavit velkokapacitní parkoviště. Nová odpočívka by mohla vyrůst u Moravičan, kde samosprávy odmítly na svých katastrech toto odpočinkové místo pro řidiče. Existuje i alternativa u Litovle. Záměr, v obou verzích, prochází posuzováním dopadů na životní prostředí.