Vůz se ve středu odpoledne pohyboval po dálnici D35 ve směru z Olomouce na Ostravu a jeho řidič kličkoval ze strany na stranu.

Místy ubral plyn až na 50 km/h a za ním se začala vytvářet kolona. Autům z ní se ale nedařilo "motající se" bílou oktávku předjet.

"Policistům se po pár minutách od přijetí oznámení podařilo řidiče u Přáslavic zastavit a stáhnout nejbližším výjezdem z dálnice. Za volantem seděl  54letý muž z Opavska. Zkoušky ukázaly, že řidič nebyl pod vlivem alkoholu ani drog," popsal policejní mluvčí Libor Hejtman.

Podle všeho za zmatenou jízdou stále únava šoféra po dlouhé cestě napříč celou republikou. Ta jej zřejmě zmohla natolik, že u Olomouce za volantem usínal.

"Řidič policistům sdělil, že ráno vyjel z Opavy do Českých Budějovic, ze kterých se vracel. Většinu zpáteční cesty jel proti slunci a mezi Prostějovem a Olomoucí začal pociťovat únavu. Vlivem únavy zřejmě usínal a místy narážel do svodidel," uvedl mluvčí policie.

Policisté zpětně na třech místech zadokumentovali poškozená ocelová svodidla. Řidič způsobil celkem škodu za 170 000 korun.

"Z toho 150 000 korun na vozidle a 20 000 korun na svodidlech. Nehodou se nadále zabývají policisté dálničního oddělení Kocourovec.," doplnil mluvčí Hejtman.