„Měli jsme připravených šest set vstupenek, ty však byly už o půl jedné pryč. Netušil jsem, že bude takový zájem. Doufám, že nám návštěvníci zachovají přízeň a zájem vydrží i poté, co otevřeme,“ řekl v sobotu odpoledne Lubomír Pešák, majitel Veteran Areny v areálu firmy TS Bohemia ve Sladovní ulici.

Místo, ve kterém chce vybudovat moravské muzeum veteránů značek Tatra, Zetka a Wikov, se představilo návštěvníkům k příležitosti Dnů evropského děductví, oficiální otevření bude až na jaře příštího roku.

Také olomoucká radnice praskala ve švech. Fronty se tvořily hned pod schodištěm před vchodem do reprezentačních prostor, stejně tak i u hodinového stroje orloje a u vstupu na věž.

„Mají špatnou organizaci, proč sem pouští lidi, když se na ochoz všichni nevejdeme. Navíc to schodiště je hrozně úzké, takže se tu ani nedá vyhnout,“ rozčilovala se paní Monika, která stála těsně pod vstupem na vyhlídkovou plochu věže.

„No za to čekání to ale stálo,“ řekla dříve rozlícená návštěvnice, když se vracela zpět z vyhlídky.

„Kapacita schodiště v nejvyšší části je menší, tak se zde tvořily fronty. Nikdo si ale nestěžoval. Fronty byly dány obrovským zájmem občanů, kteří čekali. Ovšem o celé akci se dá říci, že ji veřejnost vnímala pozitivně, o čemž svědčí onen veliký zájem. Také účast lidí na náměstí vypovídala o tom, že se lidé bavili,“ sdělil Josef Línek, vedoucí odboru vnějších vztahů a informací olomouckého magistrátu.

Také na jiných místech nebyla o zájemce nouze.

Do kostela svatého Michala se přišli lidé podívat kromě jiného na věž, která od minulého měsíce má kompletní zvonový soubor. Zájem byl i o prohlídku krypty pod svatováclavskou katedrálou, či vědeckou knihovnu a Moravské divadlo v Olomouci.

Jak to vypadalo na Národním zahájení Dnů evropského dědictví ve Šternberku se můžete podívat ZDE