„Nejdřív jsme převezli ty cennější,“ vysvětlil Obr, zakladatel Muzea kočárů. Šestice kočárů tak byla převezena nadvakrát. Ale v Plumlově budou kočáry i tak občas k vidění. „Budeme tady pořádat různé akce a projížďky,“ upřesnil Obr.

Šrumec na nádvoří plumlovského zámku přilákal desítku zvědavců. Ti hlavně přihlíželi, jak vyvážení kočárů z přízemí zámku i jejich nakládání na vozíky přistavených aut.

„S kočáry jsme raději jeli pomalu, pro jistotu aby se nic nestalo,“ konstatoval Obr. Na silnicích a ve vesnicích na trase mezi Plumlovem a Čechami pod Kosířem, budila dvojice aut s kočárem ve vleku zájem kolemjdoucích i protijedoucích řidičů.

Všechny kočáry do muzea v Čechách dorazily v pořádku. Tam byly ihned schovány do velkého sálu muzea. „Máme vymalováno, ještě nás čeká zapojení světel a dopilování interiéru,“ zhodnotil stav budovy muzea jeho zakladatel.

Následující víkend do muzea přibude dalších šest kočárů. „To budeme stěhovat kočáry ze zámku v Náměšti,“ upřesnil Václav Obr. Podle něj by mohlo počasí vyjít stejně jako tuto sobotu.