Zavedeným podnikem je například bistro a kavárna Bistrá kráva ve Wurmově ulici, kam se chodí na snídaně, obědy a odpolední posezení u kávy a dortíku.

„V nabídce máme také bezlepkové a velmi oblíbené veganské dorty. Pokud se týká obědů, připravujeme více než čtyři desítky pokrmů z různých kuchyní a pravidelně je střídáme. Naši hosté si oblíbili zejména italskou kuchyni, hlavně lasagne nebo třeba masové kuličky s rajčatovou omáčkou. Hned po ´Itálii´ následuje indická kuchyně, kde jednoznačně ´vede´ kari,“ popsal majitel podniku Jaroslav Šlechta.

Bistrá kráva funguje v hanácké metropoli už devátým rokem a kromě zmíněných dortíků a obědů si tam mohou lidé pochutnat na domácích sendvičích, hustých zeleninových polévkách, grilované zelenině nebo slaných koláčích.

Provozovatelé se snaží, aby v nabídce vždy byl nějaký pokrm vhodný pro vegany, příznivce raw stravy nebo hosty, kteří se vyhýbají lepku. Zákazníci v mnoha kladných recenzích oceňují nejen výborné jídlo a příjemné prostředí, ale i to, že ke kávě či jídlu je jim zdarma nabídnuta sklenice kohoutkové vody.

Trieste Caffé na Dolním náměstí v Olomouci provozuje Radim Petr. "Olomouc je krásná, vybral jsem si ji a přestěhoval jsem se sem," říká rodák z Ostravy.
Trieste Caffé, kousek italské atmosféry v srdci Olomouce

Indonéský koláč a nudle

Jedním z nejnovějších olomouckých bister je podnik Balikejk, kde mohou Olomoučané ochutnat indonéskou kuchyni. Ve Ztracené ulici si tuto provozovnu koncem loňského roku otevřela olomoucká rodačka Lenka Srncová, která na Bali strávila osm let života a tak je pro ni tento ostrov druhým domovem. V olomouckém bistru, zřejmě jako jediná v České republice, připravuje tradiční balijský koláč v několika variantách.

Je možné si sem zajít také na indonéské pečené nudle, pečenou rýži a další speciality, které postupně přidává do menu.

„Před pár týdny v naší nabídce přibyl bakwan, což je zeleninová placka a úplnou novinkou je satay, tedy marinovaný kuřecí steak s arašídovou omáčkou. Nabídku jsem nedávno doplnila také o smoothie bowl, je to typická surfařská snídaně z Bali v podobě ovocné misky plné zdraví. Obsahuje například mango, banán, jogurt, kokos, granolu a sezonní ovoce. Je to veliká dobrota a rozhodně stojí za vyzkoušení,“ pozvala na osvěžující snídani Lenka Srncová.

Lenka Srncová nabízí v bistru v centru Olomouce pokrmy z Bali
Žila a surfovala na Bali, teď v olomouckém bistru nabízí tamní tradiční koláč

Helen a Paulus

Obyvatelé Olomouce si oblíbili také stylové Bistro Helen v nákupní galerii Šantovka. To otevřelo v březnu 2020, ve velmi těžké době, kdy začínala první vlna covidu. Díky kvalitním lokálním surovinám i výrobě vlastních produktů včetně vyhlášeného kváskového chleba si brzy získalo věrné zákazníky.

Začátkem roku podnik zabodoval v prestižní publikaci Nejlepší restaurace vydavatelského domu TopLife Czech, který mapuje domácí gastronomickou scénu. Dostal se mezi stovku nejlepších gastro podniků v České republice.

S příchodem nového šéfkuchaře Tomáše Juříka Bistro Helen rozšířilo také polední nabídku i stálý jídelní lístek. Na slanou či sladkou snídani je možné zajít už od osmé hodiny ráno, obědové menu je sestaveno tak, aby uspokojilo milovníky masa i vegetariány. Až do večera si pak hosté mohou vybrat z několika zajímavých specialit šéfkuchaře.

Zajímavostí Bistra Helen je rovněž nabídka workshopů pro veřejnost, je možné naučit se připravovat například svačiny pro děti, lahodné „rychlovky“ na výlety či do práce nebo třeba osvojit si základy low carb vaření.

Tomáš Juřík nastupuje jako šéfkuchař do Bistra Helen v Galerii Šantovka
Olomoucké gastro má další hvězdu. Do Helen zamířil kuchař z La Finestry

Nedaleko nákupní galerie Šantovka mohou Olomoučané zajít do oblíbeného Bistra Paulus, které funguje teprve od listopadu loňského roku v moderní administrativní budově u křižovatky Wittgensteinovy ulice a třídy Kosmonautů.

Tamní kantýna 21. století je založena na nápadu, kvalitě, jednoduchosti a zážitku. Už o půl osmé ráno si tam hosté mohou vychutnat sladké i slané snídaně.

Obědy se podávají od 11 do 14.30 hodin a zahrnují výběr ze dvou polévek, několika hotových jídel, specialit z grilu a pestrou nabídku salátů a dezertů. V průběhu celého dne bistro nabízí sendviče, dezerty, obložené chlebíčky, zákusky, kvalitní kávu, čaje, domácí limonády i alkoholické nápoje.

Zelená fasáda oživuje novostavbu moderního nízkoenergetického bytového domu v Tomkově ulici v Olomouci, květen 2022
Zahrada na fasádě v Olomouci budí pozornost, proměnila celou ulici