Zoo oslovila celkem šest firem. Nakonec se přihlásily čtyři. Některé z nich nyní zvažují, zda nepodají proti výsledku soutěže připomínky.

Podle ředitele zoo Radomíra Habáně nabídla vítězná společnost nejvyšší částku za nájem občerstvení v areálu.

„Jde o téměř čtyřnásobek současného nájmu. Také počítá s investicí do nových stánků, které vybuduje podle našeho zadání,“ uvedl ředitel.

Ostatní zájemci nabídli méně?

Podle ředitele Habáně soutěž nebyla jen o co největším finančním přínosu do rozpočtu zoo, ale také o koncepci gastronomie v zoologické zahradě a zkušenostech podnikatele v oboru.

„Měli nejlépe popsaný projekt a nejzajímavější představy o podobě občerstvení zaměřené na všechny skupiny návštěvníků zoologické zahrady,“ vysvětloval ředitel volbu pětičlenné výběrové komise.

Má firma dostatečné zkušenosti?

Firma byla zapsána do obchodního rejstříku 25. června.

„Víme o tom, že je založena krátce, ale lidé z této firmy působili ve společnosti Unilever a mají v oboru bohaté zkušenosti. Zoologické zahrady se společností Unilever spolupracují. Nejde o nováčka v této oblasti,“ uvedl ředitel. Vedení firmy se v úterý nepodařilo kontaktovat.

Pražská společnost by kromě toho, že v areálu svatokopecké zoo vybuduje nové dřevěné stánky, měla provozovat i občerstvení pod vyhlídkovou věží.

„Chceme jednotného poskytovatele těchto služeb v celém areálu,“ doplnil ředitel Habáň.

Podají protest?

Stávající nájemci zařízení, z nichž někteří se účastnili výběrového řízení, byli výsledkem srpnové soutěže zaskočeni: „Ještě před měsícem by nás ani nenapadlo, že máme skončit. Po třinácti letech. Nečekali jsme to,“ reagovala Ivana Rožnovská, která má pod sebou občerstvení pod vyhlídkovou věží.

„Podali jsme slušný projekt a popsali, kudy bychom se chtěli do budoucna ubírat. Proti službám, které v zoo poskytujeme, nebyly nikdy námitky. Snažíme se a vycházíme lidem maximálně vstříc, aby byli spokojeni. Už se k tomu ale nebudeme vyjadřovat,“ dodala.

Někteří účastníci soutěže uvažují, že podají proti výsledku řízení, připomínky:

„Zvažujeme to,“ reagoval například Kamil Buchta, který dostal informaci o výsledku poštou v pátek minulý týden. „Tato možnost samozřejmě je. Do 31. srpna mohou vznést účastníci výběrového řízení připomínky,“ sdělil ředitel zoologické zahrady Habáň.

Vedení zoo se rozhodlo pro změnu v gastronomii ve svém areálu proto, že podle ředitele pokulhávala za současnými požadavky a trendy.

„Jde nám o to pozvednout úroveň občerstvení v zoo, která není dobrá. V hodnocení mezi moravskými zoologickými zahradami jsme skončily na posledním místě, proto s tím, chceme něco dělat,“ objasnil Habáň, proč zoo hledala nového provozovatele občerstvení.