Na Olomoucku v tom nejsou sami.

„Máme administrátora, který nám spravuje webové stránky obce, a ten přišel s tímhle nápadem. Když jsem se ho ptal, o co jde, řekl mi, že je to sociální síť, kde občané a obce mezi sebou mohou komunikovat, takže je to vlastně takové vylepšení našeho webu,“ uvedl starosta obce František Hönigschmied.

Uničovské krátké zprávy

I v Uničově jsou na síti, kde si kromě oficiálních webových stránek města mohou zájemci číst krátké zprávy o délce zhruba jedné SMS na mikroblogovací službě nesoucí název Twitter.

„Obrovskou výhodou Twitteru je aktuálnost. Autor příspěvku se nemůže příliš rozepisovat, je tam stanovený počet znaků a tak je sdělení velmi rychle napsáno. V Uničově se však zase tak často a tolik věcí neděje, takže Twitter je zatím pouze doplňkem webových stránek,“ uvedl mluvčí uničovské radnice Marek Juráň.

Podotkl, že tato služba je směřována spíš na věkovou kategorii střední a nižší.

„V tuto chvíli máme čtrnáct odběratelů. Zpětnou vazbu mám od kolegů z Třebíče, ti se zprávami na Twitteru začali ještě asi dva měsíce před námi. Navzájem jsme se stali odběrateli zpravodajství,“ doplnil Juráň.

Například Martin Štverák z Dolan založil na facebooku skupinu nesoucí název Dolany u Olomouce, která má třiaosmdesát členů. Kdyby se obce prezentovaly právě na této sociální síti, jen by to přivítal.

„Myslím, že je dobře, když jdou s dobou a umějí využívat aktuální kanály komunikace a vědí, že je kontakt s obyvatelstvem obce důležitý,“ řekl mladík.

Povědomí nejširší veřejnosti

Nejen obce a menší města chtějí zaujmout hlavně mladé lidi. I krajské město Olomouc chystá své zastoupení na internetových sociálních sítích.

„Uvažujeme o tom a je možné, že v brzké budoucnosti se do facebooku zapojíme. Je to moderní komunikační prostředek využívaný určitou skupinou populace, hlavně tou mladší. Je dobře využívat nejrůznější sdělovací kanály, které poslouží k tomu, aby město bylo v povědomí co nejširší veřejnosti a potenciálních turistů, zájemců. Konec konců jsme univerzitní město s dvěma desítkami tisíců studentů,“ podotkl mluvčí olomoucké radnice Ivan Rašťák.