V sobotu se první ze dvou prohlídek zúčastnilo tolik lidí, že museli být rozděleni do dvou skupin, zejména u menších pavilonů se pak tvořily dlouhé fronty. Podobné to bylo i v uplynulých dnech. „Minule jsem měl během odpolední prohlídky asi 150člennou skupinku, k večeru se zúčastnilo dalších 40 lidí,“ řekl Pavel Javůrek, jeden z průvodců.

Má svoji oblíbenou trasu, jejíž cíl ale předem stanovit nelze. Organizátoři akce totiž dávají přednost kvalitě před kvantitou. „Většinou začínám u netopýrů a končím u šelem, ale je to hodně individuální. Aby se návštěvníci o těch zvířatech skutečně něco dozvěděli, zdržíme se v některých pavilonech i přes 20 minut,“ dodal Javůrek.

Ester Ledecká při tréninku na Dolní Moravě.
Hon na Ester. Jak Ledecká řádí na Dolní Moravě

Členy sobotní skupiny nejvíce pobavily opice, za nejroztomilejší považovali surikaty, které se před jejich foťáky předváděly jako zkušené modelky. „Mně se líbily žirafy. Překvapilo mě, že i pouhá zlomenina nohy by je mohla zabít. A taky to, že spí maximálně dvě hodiny denně, to bych nedala,“ usmívala se jedna z návštěvnic, která přijela ze Štarnova se svými rodiči. O veřejných prohlídkách se prý dozvěděli v Olomouckém deníku, pak už jen stačilo kouknout na webové stránky ZOO a vybrat si nejvhodnější termín.

Komentované prohlídky pořádá ZOO Olomouc už několik let, a to v ceně vstupného. Konají se od 25. prosince do 1. ledna, s výjimkou Silvestra. Za letošním rekordním zájmem stojí i nezvykle teplé počasí.

Zájemci mají možnost zhlédnout zvířata a zároveň se o nich formou výkladu něco dozvědět ještě dnes od 16 a 18 hodin, poslední šanci ZOO nabídne v úterý ve stejnou dobu. (ber)

Autor: František Berger

HC Olomouc v.s. Mountfield Hradec Králové
Mora neskórovala. V Hradci si připsala čtvrtou prohru v řadě