Modernizace přijde na téměř pět milionů korun a zahrnuje celkem pět učeben.

„V přírodovědné najdou děti nové vybavení pro ekologickou výuku, včetně terárií a akvárií. V jazykové učebně zajistí novinky rozšíření možnosti výuky od nejmenších po starší děti, v učebně rukodělných činnost se zájemci mohou těšit na velice dobře vybavenou keramickou dílnu, na výrobu svíček zase pořizujeme formy a vybavení na zpracování vosku,“ vyjmenovával ředitel Domu dětí a mládeže Šternberk Miroslav Sadil.

V počítačové učebně s kapacitou 10 dětí instaluje firma nové počítače, včetně novinek pro mladé šternberské youtubery.

„Budou mít zázemí, kde budou moci natáčet a zpracovávat videa,“ zmínil ředitel.

Finance se našly i na rozšíření vybavení oblíbeného astronomického kroužku, který získá hned dva nové dalekohledy umožňující sledování ještě vzdálenějších objektů. Lepší zázemí najdou modeláři. Ti šternberští navíc každoročně sklízejí úspěchy, tradičně se účastní mistrovství České republiky.

Kroužky Domu dětí a mládeže Šternberk každoročně navštěvuje 1000 až 1200 dětí. Zájem roste a pro nadcházející školní rok vedení domů dětí připravilo dvě novinky.

„Vrací se rybáři a zakládáme včelařský kroužek, o který byl zájem. Obecně zájem o naše kroužky roste, přestože hodně volnočasového vyžití je i na základních školách. Nabízíme však něco trochu jiného, například právě včelaře či jezdectví, chovatelství,“ poukazoval ředitel domů dětí.

Investují 43 milionů do škol a školských zařízení

Více než 43 milionů korun bude v letošním roce investováno do infrastruktury škol a školských zařízení ve Šternberku. Stavební ruch panuje i o prázdninách, a to ve všech základních školách, domě dětí a mládeže, školní jídelně i v mateřinkách.

„V základních školách finišuje rekonstrukce odborných učeben a tříd pro výuku počítačové gramotnosti, cizích jazyků, přírodovědných předmětů a řemeslných oborů,“ informovala mluvčí radnice Irena Černocká.

Město Šternberk získalo na projekt s názvem

„Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání v ZŠ Šternberk“ dotaci 24 milionů korun z programu IROP Ministerstva pro místní rozvoj. Projekt je zaměřen na rekonstrukci 10 odborných učeben a vybavení dalších 3 učeben ICT ve všech třech šternberských základních školách. Modernizované prostory budou vybaveny novým nábytkem, ICT technikou, učebními a didaktickými pomůckami.

Ve dvoře základní školy Dr. Hrubého již vyrostla přírodovědná učebna za více než 2, 3 milionu korun a na podzim proběhne ještě oprava povrchu běžecké dráhy na hřišti školy.

„Hned několik stavebních akcí probíhá také v základní škole na Svatoplukově ulici, mimo modernizace učeben a dílen se rekonstruuje venkovní schodiště a také byl zdemolován již nevyhovující skleník se zázemím,“ uvedla Černocká.

Školní jídelna Šternberk získala letos nové technologie do školní kuchyně v ulici Komenského za 1, 75 milionu korun, v mateřské škole Komenského je v plánu výměna jídelních výtahů a na Světlově probíhají opravy hracích prvků v zahradě školy.

Na rok 2020 jsou v přípravě další velké investice, např. rekonstrukce tělocvičny ZŠ nám. Svobody a ZŠ Dr. Hrubého, sanace vlhkosti v suterénech základních škol nebo rekonstrukce mateřské školy v ulici Obloukové.