Pokud se však s vlastníkem na prodeji pozemků za stadionem nedomluví, rozšíří objekt směrem na Hynaisovu ulici a další ledovou plochu nepostaví. Náklady na druhou variantu rekonstrukce se tak sníží na zhruba sto padesát milionů.

Původní záměr investovat do výstavby multifunkční haly jeden a půl miliardy už před časem konšelé přehodnotili a stavbu chtějí uskutečnit maximálně za půl miliardy. Víceúčelovost chtějí však zachovat.

„Prosím magistrát města Olomouce, aby schválili přestavbu stadionu na multifunkční halu, protože lidé nechodí na hokej a jiné sporty jen z důvodu, že je hala zastaralá. Sociální zařízení je v dezolátním stavu a to diváky od sportu odrazuje. Proto bych byl nejen já, ale všichni fanoušci zimního sportu, rád, aby se to brzy s vlastníky pozemku vyřídilo a prospělo to olomouckému sportu k dalším sportovním úspěchům,“ napsal čtenář Jindřich do diskuze na webu Olomouckého deníku.

Vedení města intenzivně vnímá naprosto tristní stav budovy, kde se nachází jediná ledová plocha v Olomouci. „Naší snahou je, abychom v budoucnu ve městě dali občanům další kluziště, které by veřejnost mohla využívat. Zásadním problémem je skutečnost, že pozemky, které bychom potřebovali na vybudování nové ledové plochy za zimním stadionem, nejsou v našem vlastnictví,“ uvedl náměstek primátora Martin Major.

Město proto s vlastníkem pozemků jedná a snaží se jej přesvědčit, aby malou halu za zimním stadionem prodal. „Máme velký zájem na tom, abychom se s majitelem domluvili. Prioritou jsou pro nás do budoucna dvě ledové plochy v Olomouci, které by vznikly rozšířením zimního stadionu směrem dozadu,“ vysvětlil Major.

Radnice se však neupíná jen na tuto variantu a má v záloze druhou.

„Pokud bychom v jednání s vlastníkem pozemků neuspěli, tak jsme se rozhodli zpracovat investiční záměr na rekonstrukci zimního stadionu v jeho současném umístění s případným rozšířením průčelí do ulice Hynaisova. Je to úsporná varianta, jejíž náklad by neměl být vyšší než sto až sto padesát milionů korun. V co nejkratší době bychom chtěli k rekonstrukci přistoupit, protože zdravotní stav budovy je katastrofální,“ přiznal Major.

Vlastníkem pozemků a malé haly je společnost PMS Přerov, která sdružuje pivovary Litovel, Holbu a Zubr. Ředitel pivovaru Litovel Miroslav Koutek potvrdil jednání s městem. „Jediné, co mohu v tuto chvíli uvést, je, že opravdu probíhají jednání. Podrobnosti však sdělit nemůžu,“ uvedl Koutek.

Podle primátora města Martina Novotného jsou majetkoprávní vztahy to, co zdržuje město od provedení rekonstrukce. „Jde o čas. Víme, že to nejde odkládat do nekonečna. Jsme připraveni stav řešit, ale chtěli bychom, aby to stejně vnímal i vlastník pozemků. Brzdí nás totiž právě tato záležitost,“ podotkl Novotný.

V případě že se nepodaří pozemky získat, tak město opraví původní zimní stadion a do budoucna bude hledat vhodnou lokalitu pro menší kluziště.

„Vnímáme jako handicap, že město má pouze jednu ledovou plochu, protože zde máme spoustu oddílů, které kluziště využívají. Na radě proběhla krátká diskuze, že v případě realizace jen opravy zimního stadionu by se hledala vhodná lokalita pro vybudování ledové plochy pro veřejnost,“ doplnil náměstek primátora Jiří Martinák.

Původní zimní stadion byl postaven v roce 1948 jako sedmá umělá ledová plocha v tehdejším Československu, stadion byl celodřevěný. Zastřešena a opláštěna byla hala až v šedesátých a sedmdesátých letech. Poslední opravou prošel stadion letos v květnu, kdy do něj město investovalo přes milion korun a opravilo šatny.