Nový web Portál Olomouc

Na webových stránkách lidé naleznou informace o olomoucké historii a památkách, stovky fotografií, program muzeí, galerií a divadel, důležité kontakty a obecné informace o městě.

„Spolupracujeme se sdružením Za krásnou Olomouc a s časopisem Živá historie. Zaměřujeme se na podporu turismu v Olomouci a okolí. Chceme také zvýšit povědomí o tomto nádherném městě s nespočtem architektonických památek, kulturních akcí a tisíciletou historií,“ informoval Dorry Majzner, provozovatel Portálu Olomouc.

Prozatím jsou na webu detailní popisy a fotografie sedmnácti olomouckých domů a paláců a stejného počtu kostelů, klášterů a kaplí.

Nechybějí informace o bývalém městském opevnění a jeho zachovaných i zaniklých branách, o historii olomouckých ulic a náměstí, o morových sloupech a o všech barokních kašnách.

„Chystáme také překlad webu do pěti světových jazyků: angličtiny, němčiny, ruštiny, arabštiny a řečtiny. Nejdůležitější informace o městě a dopravě už jsou přeloženy do angličtiny, arabštiny a řečtiny,“ přiblížil Majzner.