V historii České republiky budete z olomouckých primátorů ve funkci nejkratší dobu. Jaké jiné nej byste chtěl se svým jménem ještě spojit?
Ještě ráno jsem si chtěl v kandidátské řeči uvést, že budu nejmladším primátorem města Olomouce, nicméně jsme to s Martinem Novotným počítali a nejsme si úplně jistí, jestli to tak je, liší se to měsíci. Když nastupoval, měl rovněž třicet čtyři roků. Toto nás možná spojuje. Ostatně společného toho máme víc.

Jaká jména v souvislosti s volbou ještě padala? Jan Holpuch, Ivan Kosatík?
Relevantní jména se týkala pouze dlouhodobě uvolněných radní za ODS. Podle koaliční smlouvy z října 2010 post primátora náleží Občanské demokratické straně, proto se výběr poměrně zúžil. Do konce volebního období nás čeká sedm měsíců a pro řadového zastupitele by asi bylo poměrně složité do toho vběhnout, bylo přirozené, že se dohodneme na mě nebo kolegovi Holpuchovi. Bavili jsme o prioritách, z debaty mezi mnou a kolegou vyplynulo, že kandidátem za ODS budu já. Proč do toho nechtěl Jan Holpuch intenzivněji jít, nejsem schopen říci.

Že vás opozice vás nechtěla, to se asi dalo čekat…
To už je asi úděl opozice a očekával jsem to. Vzhledem k tomu, že nepodpořili personální složení rady na začátku volebního období, na hlasy opozice jsem se neupínal.

Pokračování rozhovoru s novým olomouckým primátorem Martinem Majorem najdete v pondělním vydání Olomouckého deníku 3. března. Mimo jiné se dozvíte: jak se dívá nový primátor na městské investice, co říká k prodeji domů v centru, jak se změní jeho život v roli primátora či jakou by chtěl v budoucnu Olomouc mít.

SOUVISEJÍCÍ: Olomouc má nového primátora. Opozice ale Majora nepodpořila