Přípravy na zprovoznění „Rejnoka“ a vozovky na Masarykově třídě finišují. Tramvajové koleje jsou dávno na svém místě, stejně tak nové trolejové vedení. Stavbaři už pokládají finální asfaltové vrstvy na silnici. Povodí Moravy ujistilo, že práce budou dokončené podle původního harmonogramu a od července se na nový most bude moci vrátit tramvajový i automobilový provoz.

Zahradní slavnost - Letní Open Air party ve Smetanových sadech v Olomouci, 4. června 2022
Olomouc si užila velkolepou zahradní párty v nasvíceném parku

Uzavření důležité spojnice mezi vlakovým nádražím a centrem Olomouce komplikuje lidem život. V úseku od křižovatky u Žižkova náměstí po křižovatku s Dukelskou ulicí se cesta uzavřela počátkem března 2020.

Ještě před samotným otevřením dostane novostavba pojmenovaná lidově podle tvarů konstrukce oficiální jméno – na rozdíl od jiných olomouckých mostů, které název nemají a říká se jim „u Bristolu“ či „u kojeňáku“.

Studie revitalizace ASO parku v Olomouci
Zanedbaný ASO park čeká proměna, takto má vypadat

V pondělí budou návrh schvalovat na svém zasedání olomoučtí zastupitelé. Jak vyplývá z důvodové zprávy, kulturní komise se shodla a doporučila pojmenovat nový most na Masarykově třídě „Most Václava Rendera“.

Sloup Nejsvětější Trojice v OlomouciSloup Nejsvětější Trojice v OlomouciZdroj: DENÍK/JIří KopáčVáclav Render

(1669-1733)

Olomoucký kameník a císařský privilegovaný architekt, podílel se mimo jiné na tvorbě Mariánského sloupu, souboru barokních kašen a především Sloupu Nejsvětější Trojice, památky zapsané v roce 2000 na Seznam světového kulturního dědictví Unesco.

Zdroj MMO