Do některých okolních ulic se ale auta ještě pár týdnů nedostanou. Například silnice směrem ke Klášternímu Hradisku zůstane nějakou dobu uzavřená.

„Sokolovská ulice a ulice Na Letné by měly být průjezdné až během května,“ informoval mluvčí radnice Michal Folta.

Po novém mostě přes řeku Moravu budou řidiči pohodlně a bez objíždět jezdit jen pár dní. Hned v pondělí 2. března se kvůli demolici dalšího mostu uzavře Masarykova třída.

Kvůli stavbě protipovodňových opatření a nového mostu pak nebudou mezi centrem města a hlavním nádražím jezdit až do poloviny roku 2022 tramvaje.

Přepravu cestujících od 2. března zajistí výlukové autobusy, které ale nebudou obsluhovat úsek mezi hlavním nádražím a zastávkou U Bystřičky.

Na období, kdy bude přerušena tramvajová doprava, připravila radnice vlastní investiční akce. V březnu se začne rekonstruovat ulice 8. května včetně tramvajové tratě a v květnu opravovat most přes Mlýnský potok v ulici 1. máje. Obě stavby mají být hotové do listopadu letošního roku.

Pro Olomoučany bude uzavření dvou mostů a jedné ulice znamenat omezení v dopravě, změny v trasách některých spojů městské hromadné dopravy, zavedení výlukových autobusů a jiný systém zásobování obchodů a dalších provozoven.