Když pan Petr přebíral v lednu výpověď, netušil, co s ním bude. Rozšíří řady nezaměstnaných, vezme ho zbrojovka, která koupí šternberskou pobočku státních vojenských opraven?

Areál získala společnost Excalibur Army a pan Petr spolu s další více než desítkou propuštěných nastoupil do firmy jako brigádník. Tento týden si oddechl: má stálé místo.

„Na Šternbersku sehnat práci není snadné. Musel bych někam dojíždět. Ale dnes to s místy není jednoduché nikde. Proto jsem doufal, že mě vezmou," uvedl muž, který opravnám VOP CZ odevzdal polovinu života – pro státní podnik dělal 28 let.

„Nabídli mi nejprve brigádu a minulý týden jsme se dohodli, že bych měl nastoupit na stálo. Od 2.dubna jsem v řádném pracovním poměru," popisoval pan Petr. Bylo znát, že se mu ulevilo.

Finančně na tom bude zhruba stejně a v rámci dělnické profese bude dělat to, co umí a co ho baví.

„Na brigádě nás bylo deset až dvacet, ale přesný přehled o tom, kolik lidí dostalo smlouvu, nemám. Několik desítek. Ale jen bych spekuloval. Vážím si toho, že jsem mezi nimi," dodal. Celé jméno si nepřál zveřejnit, aby si u nového zaměstnavatele nějak nepřitížil

Vojenské opravny propustily 120 lidí. Kolik z nich nastoupilo k Excalibur Army, se Olomouckému deníku zjistit nepodařilo. Mluvčí společnosti neměl aktuální údaje k dispozici.

Již dříve ale zbrojovka ujistila, že chce výrobu v areálu ve Šternberku udržet a získávat další zakázky. Podnik koupila za 152 milionů korun.

„Naším cílem je rozvoj výroby v podniku. Máme zájem nejen udržet, ale postupně rozšiřovat kolektiv zaměstnanců zejména o kvalifikované dělnické profese. V dohledné době pravděpodobně vytvoříme několik desítek dalších pracovních míst," uvedl počátkem března mluvčí společnosti Lukáš Novotný.

Poukázal na to, že konkurence je v oboru velká a získat zakázky není jednoduché.

„Trh je v segmentu speciálu mimořádně konkurenční. Další rozšiřování podniku je investičně velmi náročné. Navyšování míst je plně závislé na schopnosti získat zakázky a na schopnosti podniku je ve špičkové kvalitě realizovat. Rozvoj podniku bude tvrdá práce, ale vzhledem k našim zkušenostem v obchodování se speciálním materiálem a vzhledem k tradici kvalitní výroby ve Šternberku věříme, že uspějeme," sdělil mluvčí.

SOUVISEJÍCÍ: Stvrzeno: šternberskou zbrojovku kupuje Excalibur Army