Na posledních čtrnáct prázdninových dní se ale už v sobotu uzavře krytý bazén, kde se bude dělat nutná údržba před začátkem školního roku.

Do proměny venkovního areálu by se dělníci měli pustit v říjnu. Práce budou pokračovat i příští rok.

Dětské hřiště i nové technologie

Životnost obou venkovních bazénů je téměř u konce. Podle města by dílčí opravy zoxidovaných hliníkových konstrukcí byly mrháním peněz.

„Rekonstrukce vyřeší nahrazení obou stávajících bazénů novými bazény z nerezových plechů, včetně nerezových brodítek. Nově budou vyřešeny zpevněné plochy kolem bazénů včetně terasy a přístupové komunikace. Nové stanoviště získají plavčíci a nový bude konečně také objekt pro technologii dětského bazénu," uvedl náměstek olomouckého primátora Martin Major.

Koupání na olomouckém letním bazénuPodle něj si na své si přijdou právě i nejmenší návštěvníci. Osvěžovat je bude například stříkající hříbek, či proud vody z chobotu malého vodního slona.

Stavební zásahy obnášejí taktéž obnovu zeleně a mobiliáře, dále dětského hřiště a opravu schodiště na terasu krytého plaveckého bazénu.

„Jsou navrženy nové areálové rozvody, nová technologie dětského bazénu a úpravy technologie venkovního plaveckého bazénu," vyjmenovala Jana Doleželová, mluvčí olomouckého magistrátu.

Nový bazén bude mít také vyznačené lajny pro plavce.

Celkově přeměna venkovního prostranství přijde na 38 milionů korun.

„Podstatnou část by měly pokrýt evropské dotace. Začít by se mělo letos v říjnu, hotovo by mělo být příští rok v dubnu," uvedl náměstek Major.

Krytý bazén na dva týdny zavře

Od soboty až do konce prázdnin se veřejnosti uzavře krytý bazén. Čeká jej totiž čeká pravidelná letní odstávka.

Ta je před zahájením školního roku podle mluvčího společnosti Dalkia, která plavecký stadion provozuje, nutná a slouží k provedení kontroly stavu technologie, kterou nelze dělat za provozu.

Bazén také čeká nezbytná údržba stavebního i sanitárního charakteru.

„Na opravy dlažeb a obkladů, kotvení drah a schůdků, přetěsnění problematických prostupů železobetonovou bazénovou vanou a údržbu technologie má naše společnost k dispozici týden, následuje strojové čištění bazénu a jeho okolí, nátěr prostředkem proti tvorbě řas a zhruba třídenní napouštění, zakončené spuštěním technologie a úpravou bazénové vody na provozní parametry," popsal zákroky Milan Wagner, mluvčí Dalkia.

Veřejnosti se vnitřní bazén opět otevře 1. září.