Dvoupatrová budova s 25metrovým plaveckým bazénem, výukovým bazénem, dětským brouzdalištěm a wellness by se mohla začít stavět zhruba za rok. Letos na podzim chce radnice mít hotovou projektovou dokumentaci.

"Nyní je dalším krokem zadání veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace. Od podpisu smlouvy bychom měli mít do 5 měsíců projekt na stole. To znamená, na začátku letošního podzimu," informoval primátor František Jura (ANO) s tím, že pak by mělo následovat vyřizování všech potřebných povolení.

V areálu Aquaparku vznikne krytý bazén s vodními atrakcemi, saunami nebo tobogánem. Studie: Magistrát města Prostějova, se svolenímV areálu Aquaparku vznikne krytý bazén s vodními atrakcemi, saunami nebo tobogánem. Studie: Magistrát města Prostějova, se svolenímZdroj: Deník/VLP Externista

"Děláme všechno proto, aby stavba začala už příští rok na jaře. Rozšíření aquaparku je pro nás prioritou. Jedná se o největší investici města za posledních třicet let," uvedl primátor.

Ředitel společnosti Aquapark Olomouc Dalibor Přikryl ukazuje parcelu, kde by měl vzniknout nový krytý bazén
Tady vyroste nový bazén v Olomouci. Jak má fungovat a co nabídne

Celkové náklady na stavbu krytého bazénu se pohybují okolo 500 milionů korun.

"Doposud nejvyšší městskou stavební investicí byla stavba aquaparku za 250 milionů korun," připomněl náměstek primátora Jiří Pospíšil (Pévéčko) částku, kolem které se svého času vytvořila mediální kauza.

Nový krytý areál má nabídnout brouzdaliště pro děti, whirpool nebo divokou řeku s vlnobitím.

"Chceme, aby tam našly vyžití všechny generace," dodává Jura.

"V rámci energetického řešení objektu jsou zvolena tepelná čerpadla země - voda včetně využití kogenerace, uvažuje se i s využitím fotovoltaiky. Využívány jsou šedé vody, dešťové vody pro zálivku, počítáno je s ohřevem vody stávajících venkovních bazénů a začlenění do energetického systému krytého bazénu. V rámci studie je počítáno i s eventuálním rozšířením o venkovní plavecký bazén," přiblížil náměstek primátora Jiří Rozehnal (ANO).

STUDIE ROZŠÍŘENÍ AQUAPARKU

V areálu Aquaparku vznikne krytý bazén s vodními atrakcemi, saunami nebo tobogánem. Studie: Magistrát města Prostějova, se svolenímV areálu Aquaparku vznikne krytý bazén s vodními atrakcemi, saunami nebo tobogánem. Studie: Magistrát města Prostějova, se svolenímZdroj: Deník/VLP Externista

1.NP
- plavecký bazén 25m x 8 drah, hloubka 2m, - tribuny pro diváky (kapacita cca 225), - výcvikový bazén s vodními atrakcemi (divoká řeka, vlnobití), - whirpool, - parní sauna, - brouzdaliště pro děti, - tobogán s věží, - výplavový bazén, - bar s občerstvením, - vstupní foyer s recepcí a občerstvením, - šatny, hygienické zázemí, prostory pro personál a plavčíka, provozní část.

2.NP
- wellness: 6 saun, ochlazovací bazének, whirpool, ledová jeskyně, odpočívárna, atrium, občerstvení, šatny, hygienické zázemí, - fitness, - prostory k pronájmu.

1.PP
- strojovna, - bazénová technologie, vzduchotechnika, - akumulační nádrže, filtrace, - sklady, dílny, prádelna.

Hlavním investorem bude město Prostějov.

"Počítáme s investicí 250 milionů korun. Můžeme si to dovolit, protože finanční kondice města je velmi dobrá. Na zbývající částku si vezeme úvěr," prozradil formu financování projektu primátor Jura.