Okruh povede od černovírského mostu směrem k mostu přes Mlýnský potok, dál bude pokračovat rovnoběžně se stávající cyklotrasou na Poděbrady. Pak se stočí směrem k chomoutovské pevnůstce a skončí opět u černovírského mostu.

„Délka okruhu by měla být přes tři kilometry, všude bude jemnozrný živičný povrch,“ upřesnil Václav Šnajdr, vedoucí oddělení přípravy staveb magistrátu města.

In-line stezku doplní i zázemí pro odpočinek sportovců a dvě parkoviště. Jedno postaví město naproti černovírského mostu, druhé u mostu přes Mlýnský potok v Martinově ulici v Řepčíně. Každé z nich bude mít přes dvacet parkovacích míst. V plánu je také odpočívadlo.

Trasa plánovaného in-line okruhu v Olomouci

„Parkoviště vybavíme lavičkami, stolky, stojany na kola a odpadkovými koši, aby zde lidé mohli relaxovat, převléknout se nebo posedět,“ vysvětlil Šnajdr.

Město zatím vyjednává majetkoprávní vztahy s vlastníky pozemků, aby získalo stavební povolení. Projekt by se měl uskutečnit příští rok.

„Záměr vybudovat in-line stezku na Hejčínských loukách mezi Hejčínem, Řepčínem a Černovírem už trvá delší dobu. Nyní ji projekčně připravujeme, jednáme s vlastníky pozemků a snažíme se získat stavební povolení. Pokud vše dobře dopadne, tak začneme stavět příští rok,“ uvedl Šnajdr.

Lokalita spadá do území Litovelského Pomoraví, a proto město muselo jednat i se správou chráněného území, zda je zde in-line stezka přípustná. Před měsícem vydala správa souhlasné stanovisko.

„S radnicí jsme jednali už před dvěma lety a minulý měsíc jsme se k projektu vrátili. Dohodli jsme se na kompromisu. Radnice udělá nové povrchy stávajících cest a kolem nich vysází aleje dřevin a keřů. Na parkovištích bude zeleň také,“ popsal Petr Zifčák, který má v Chráněné krajinné oblasti Litovelského Pomoraví na starosti územní plány a ochranu přírody.

„S výsadbou zeleně samozřejmě počítáme. Chceme, aby se zde lidé cítili dobře, stromy a dřeviny k tomu patří,“ uzavřel Šnajdr.

Radnice se snaží dlouhodobě rozšiřovat místa pro bezplatné využití volného času. Například u in-line stezky ve Chválkovicích chce ještě tento rok vybudovat parkoviště a zázemí pro rekreační sportovce.